Přehled událostí ze dne 6. března 2022

default news

Strážníci dopadli dva údajné sprejery, před hlídkou se nejprve ukrývali a pak utíkali. Zákazník s pivem v ruce se domáhal jízdy taxíkem, odmítnutí prý nesl s nelibostí.  Žena se křikem a svlékáním domáhala vstupu k expříteli, jela do psychiatrické nemocnice.  Strážnici zjišťovali původ světelných kuželů v oknech, měl v nich prsty malý hošík.  

Strážníci dopadli dva údajné sprejery, před hlídkou se nejprve ukrývali a pak utíkali

Dvou mladíků přikrčených za posprejovanou mostní konstrukcí si v pátek odpoledne všimla projíždějící autohlídka městské policie poblíž Sportovní ulice. Oba se náhle prudce zvedli a podél kolejí se dali se na útěk. Jeden ze strážníků se za nimi hned rozběhl, druhý pokračoval služebním vozem k opačnému konci cesty, kam chlapci mířili. Po dopadení se přiznali, že chvíli před tím zelenou fixou společně pomalovali sloup nadjezdu a několik dalších ploch v okolí. S podezřením na spáchání trestného činu proto strážnici přivolali republikové kolegy. Po ověření totožnosti údajných sprejerů si případ převzali k dalšímu šetření. (pš)

Zákazník s pivem v ruce se domáhal jízdy taxíkem, odmítnutí prý nesl s nelibostí

S nedopitou sklenicí čepovaného piva se v pátek večer prý nedokázal rozloučit jednadvacetiletý muž. Do problémů s ním se dostala taxikářka u královopolského podniku, odkud vytočila linku 156. Přivolaným strážníkům řekla, že zmíněný zákazník si ji přivolal, s půllitrovou sklenicí piva v ruce se pak posadil do vozu a chtěl se nechat odvézt. To ovšem třiapadesátiletá řidička odmítla s upozorněním, že s alkoholem ho nikam nedopraví a pobídla ho, ať hned vystoupí. Ještě než na uvedenou adresu dorazila hlídka městské policie, muž sice uposlechl, ale svoji nelibost dal prý zřetelně najevo. Pivo údajně nejprve v kabině vylil a prázdnou sklenici pak prý ještě zvenku hodil na boční okénko vozidla a rozbil je. Hlídka brzy našla také odmítnutého zákazníka a ten svoji vinu uznal. Zároveň potvrdil, že s pivem skutečně nastoupil do taxíku a tvrdil, že byl ochotný si za takovou jízdu připlatit. Řidička vzniklou škodu odhadla na víc než deset tisíc korun, a tak strážníci vyrozuměli republikové policisty. Podle nich k trestnému činu nedošlo, a tak případ zamíří ke správnímu orgánu. (pš)

Žena se křikem a svlékáním domáhala vstupu k expříteli, jela do psychiatrické nemocnice

Bouchání do dveří a hlasitý křik z chodby rušil v noci na neděli nájemníky bytového domu v Králově Poli. Obojí prý měla na svědomí třicetiletá žena, která se chtěla dostat do jednoho z bytů. Po telefonátu na linku 156 sem dorazili strážnici a křičící ženu zastihli ve vyšším patře. I před nimi se pokoušela dozvonit na svého bývalého přítele, ačkoli jejich soužití už údajně před delší dobou skončilo. Ten hlídce řekl, že si její přítomnost opravdu nepřeje a dodal, že ona na této adrese ani nemá trvalé bydliště. Ačkoli se strážníci ženě snažili toto konečné rozhodnutí opakovaně a trpělivě sdělit, prakticky je nevnímala. Stále trvala na svém, nazlobeně křičela a u toho si navíc svlékala svršky. Kromě toho ještě začala běhat po schodišti, chovala se naprosto nepředvídatelně a hrozilo, že si ublíží. Tomu strážníci zabránili už společně s hlídkou republikových policistů, které mezitím někdo přivolal. Ženu si převzali do péče zdravotníci a v doprovodu hlídky městské policie zamířila do psychiatrické nemocnice. (pš)

Strážnici zjišťovali původ světelných kuželů v oknech, měl v nich prsty malý hošík

Kužel oslňujícího světla mířícího pozdě večer do oken jeho bytu, obtěžoval nájemníka bytu v Novém Lískovci. Totéž se prý přihodilo už vícekrát, ale nikdy se mu nepovedlo zjistit, kdo je původcem silného svícení. Proto ani netušil, zda se jedná o schválnost nebo o nedopatření. S žádostí o pomoc se proto v sobotu pozdě večer obrátil na strážníky. Těm objasnil dosavadní dění a ukázal okno, odkud kužel světla vycházel. Dveře tohoto bytu strážníkům otevřel mladý muž a když mu hlídka objasnila, proč přichází, bylo po záhadě. Zmíněný pokoj totiž patřil jeho malému synkovi, který si chvíle před usnutím zřejmě krátil hrou s nalezenou baterkou. Tatínek se za způsobené nepříjemnosti omluvil a přislíbil, že už se to nebude opakovat. Hlídka se pak ještě s vysvětlením vrátila do prvního domu. Muž vzal celou záležitost s pochopením a byl rád za rychlé vyřešení problému. (pš)          


Vytvořeno 7.3.2022 7:41:30 | přečteno 178x | pavel.soba
load