Přehled událostí ze dne 5. září 2022

6195490 0006 FMAX 20220904175208

Muž prý řídil opilý a naboural do cizího auta, je podezřelý z trestného činu. Údajný zloděj oblečení prý při pokusu o útěk poškodil skleněné dveře, hrozí mu vězení.

Muž prý řídil opilý a naboural do cizího auta, je podezřelý z trestného činu

K dopravní nehodě vyjížděli v neděli odpoledne strážníci v Líšni. Čtyřiapadesátiletý muž zde svým vozidlem údajně narazil do jiného stojícího auta a prý mu přitom urazil přední levé zpětné zrcátko. Hlídka v místě oslovila sedmatřicetiletého cizince, který jí ukázal jak poškozené vozidlo, tak údajného viníka nehody. Strážníkům se zároveň svěřil s obavou, že o sedmnáct let starší muž zřejmě usedl za volant opilý. Tuto domněnku záhy potvrdil přímo i řidič, který hlídce přiznal, že po obědě nějaký alkohol přece jen vypil. Množství ani druh však neupřesnil. Vzhledem k tomu, že provedená dechová zkouška potvrdila, že muž skutečně řídil pod vlivem alkoholu, předali strážníci případ s podezřením na spáchání trestného činu policistům. (ms)

Údajný zloděj oblečení prý při pokusu o útěk poškodil skleněné dveře, hrozí mu vězení

Do obchodu s oblečením na Dornychu vyjížděli v neděli navečer strážníci, které si přivolala ostraha prodejny. Hlídce pak ukázala údajného zloděje, který se podle jejich slov pokusil odejít z prodejny s nezaplaceným zbožím. Jeho záměr mu ale překazil personál. Když ho pracovníci zastavili, šestadvacetiletý muž prý začal být agresivní a několikrát do nich údajně strčil. Kromě toho po nich vulgárně křičel a nekontrolovatelně máchal rukama kolem sebe. Při snaze přece jen z prodejny utéct prý úmyslně kopl do vchodových skleněných dveří, a tím je poškodil. Podle personálu prodejny přesáhne způsobená škoda deset tisíc korun. Strážníci si nejprve ověřili, zda někdo z aktérů údajné potyčky není zraněný, všichni však lékařské ošetření odmítli. Po shlédnutí kamerových záznamů, které potvrdily slova svědků, uzavřeli strážníci případ jako podezření ze spáchání trestného činu. Muži teď hrozí vězení. (ms)Vytvořeno 5.9.2022 15:32:31 | přečteno 446x | marketa.skrivankova
load