Přehled událostí ze dne 5. února 2023

MP Brno dvere Koblizna strepy zraneni lytko opilost alkohol zena 01

Rozhněvaná mladá žena prý prokopla skleněné dveře, o střepy si rozřízla lýtko. Senior prý číhá na šanci vynadat sousedům, strážníci šetřili složité vztahy v Řečkovicích. Muž prý ukradl z otevřeného auta peníze, majitel ho sám chytil a strážníci spoutali. Strážníci pomohli prokřehlé ženě, upozornil na ni řidič dopravního podniku. Žena měla obavy ze zahaleného muže, strážníci zjistili, že byl hledaný.

Rozhněvaná mladá žena prý prokopla skleněné dveře, o střepy si rozřízla lýtko

Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie. U vstupu do jedné z firem v Kobližné ulici seděla na zemi a pečovali o ni dva svědci, z nichž jeden o chvíli dříve volal na linku 156. Ke čtyřiadvacetileté cizince zamířili poté, co uslyšeli několik hlasitých ran, a potom řinčení roztříštěného skla. Dál už se prý ozýval jen zoufalý křik. Kazaška totiž údajně prokopla skleněnou výplň ve dveřích, podle všeho v rozezlení z nedávného rozchodu. Jeden ze střepů jí však rozřízl lýtko a na přibližně pětadvaceticentimetrový šrám museli strážníci použít dva obvazy. Přes operační středisko k ní přivolali záchrannou službu a zdravotníci si ženu převzali do péče. Potom ji odvezli do Úrazové nemocnice. Skleněná tabule měřila přes dva čtvereční metry a silná byla okolo půl centimetru. Strážníci proto přivolali republikové kolegy kvůli podezření z trestného činu. Podle hlídky Policie ČR však škoda zcela jistě nepřesáhne 10 tisíc korun, a případem se proto budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

Senior prý číhá na šanci vynadat sousedům, strážníci šetřili složité vztahy v Řečkovicích

Na tom, jaká míra hluku je ještě přijatelná, se dlouhodobě nemohou shodnout obyvatelé řečkovického domu. Spory vygradovaly v sobotu kolem poledne, kdy jeden z nich kontaktoval městskou policii. K jeho dveřím totiž údajně přišel osmdesátník s výčitkou a dotazem, „jak dlouho to bude ještě trvat“. Na mysli měl přitom klepání masa, které doléhalo až k jeho bytu. Pro osloveného souseda však byla otázka příslovečnou poslední kapkou a hlídce přiznal, že se na seniora prudčeji obořil a pobídl ho, ať zaleze zpátky do své díry. Výhrady má totiž podle něj neustále, a to i k naprosto běžným situacím. Mimo jiné prý okřikoval jeho manželku, když se na chodbě loučila se svým bratrem. Další sousedka hlídku sama oslovila, aby mohla vylíčit svoje martyrium se seniorem. Vadí mu údajně chůze dětí po chodbě i obyčejné rozhovory dospělých lidí nebo domluva s pošťačkou. Muž prý využije každé podobné příležitosti, aby druhým mohl vynadat. Zvuky podle ostatních obyvatel domu neslyší náhodou. Nechává si prý otevřené bytové dveře, sedí na botníku a s lahvovým pivem v ruce vyčkává na svou příležitost. Žena si posteskla, že senior terorizuje celý dům a už několikrát prý sama uvažovalo o telefonátu na linku 156. Muž naopak tvrdil, že se dosud proti hluku nikdy neohradil a že mu i kamarádi vyčítali jeho přílišnou shovívavost. Složitému soužití v domě se budou v přestupkovém řízení věnovat úředníci. (jag)

Muž prý ukradl z otevřeného auta peníze, majitel ho sám chytil a strážníci spoutali

U plaveckého stadionu na Lesné zasahovali v sobotu dopoledne strážníci. Za svůj majetek se tady rázně postavil čtyřiadvacetiletý muž, jemuž prý vnikl do auta zloděj. Třiatřicetiletý podezřelý údajně využil okamžiku, kdy řidič překládal věci z jednoho vozu do jiného, a kabinu při tom nechal z praktických důvodů odemčenou. Muž mu prý z odložené peněženky vytáhl více než tři tisíce korun. Daleko se s nimi však nedostal, protože ho mladík vzápětí chytil. Svědek, který situaci viděl, vyrozuměl strážníky. Na Halasově náměstí byli během okamžiku a údajného zloděje spoutali. Hlídka městské policie měla důvodné podezření ze spáchání trestného činu a přivolala proto republikové policisty. Hlídka Policie ČR však usoudila, že se jedná o přestupek, a případ proto míří do správního řízení. (jag)

Strážníci pomohli prokřehlé ženě, upozornil na ni řidič dopravního podniku

Řidič linky 75 dnes ráno při průjezdu přes Obřany prokázal, že si při řízení dokáže všímat i jiných důležitých věcí. Znepokojilo ho, když na zastávce ve Fryčajově ulici postřehl chvějící se ženu, a přivolal proto strážníky. Od šedesátnice se snažili zjistit, proč ve velmi chladném počasí sedí na lavičce. Odpověděla jim, že je na procházce, ale na hlídku městské policie i přesto působila zmateně. Znala sice svoji adresu, ale skutečně se třásla po celém těle a budila dojem, že už delší dobu nedokáže najít cestu domů. Strážníci proto požádali o příjezd záchranáře a ti ženu v teple sanitky prohlédli. Po základním vyšetření ji odvezli do nemocnice. (jag)

Žena měla obavy ze zahaleného muže, strážníci zjistili, že byl hledaný

Dobrý postřeh měla žena z centra Brna, která včera ráno zavolala na tísňovou linku městské policie. Ve vchodu si všimla muže s kapucí, který měl údajně zahalený i obličej, a měla obavy, že by se mohl snažit dostat do domu. Strážníci v jednom z pater skutečně zastihli třiačtyřicetiletého muže, který odpovídal popisu. Zámky ani dveře na chodbách sice poškozené nebyly, po odeslání osobních údajů do databáze však vyšlo najevo, že muž je celostátně hledaný. Strážníci ho tedy předali policistům. (jag)

Vytvořeno 5.2.2023 12:35:27 | přečteno 438x | jakub.ghanem
load