Přehled událostí ze dne 5. srpna 2022

default news

Muž prý zbil svého bezbranného kamaráda tak silně, že nemohl vstát ze země. Žena si objednala jídlo domů a nepřišla si pro ně, strážníci k ní museli slaňovat. Hlídka se zabývala konfliktem v restauraci, muž prý hosty polil pivem kvůli hádce.


Muž prý zbil svého bezbranného kamaráda tak silně, že nemohl vstát ze země

Díky velmi častým kontrolám v Nádražní ulici dokázali brněnští strážníci zasáhnout bezprostředně poté, co tam tento týden jednačtyřicetiletý Slovák hrubě zaútočil na svého údajně dobrého známého. Hlídka městské policie si během plánovaného dohledu všimla o dva roky mladšího muže ležícího na chodníku. Očividně opilý podezřelý stál nad ním a prohlásil, že jsou dlouholetí kamarádi, do Brna spolu přijeli na výlet a příteli prý dal jednu facku, čímž ho povalil na zem. Tuto verzi však rozporovala svědkyně, kterou strážníci také oslovili. Slyšela prý hlasitý křik, a potom postřehla, jak starší muž udeřil druhého do obličeje tak silně, až se uhodil hlavou o chodník. Napadený se bez pomoci nedokázal ani posadit a hlavu měl zřetelně pohmožděnou. Strážníci mu proto okamžitě zavolali sanitku. Incident zaznamenalo i dohledové centrum městské policie, které průběžně předávalo operačnímu středisku informace o tom, jak se přesně konflikt odehrál. Po úderu do obličeje podezřelý svého ležícího kamaráda ještě několikrát kopl do různých částí těla, přestože ten se celou dobu vůbec nebránil. Zdravotníci zraněného převezli do Úrazové nemocnice a jeho známému teď hrozí vězení. (jag)

Žena si objednala jídlo domů a nepřišla si pro ně, strážníci k ní museli slaňovat

Obyčejný rozvoz jídla domů může někdy znamenat prvotní impulz k záchraně života. Tento týden se o tom přesvědčil kurýr, který pozdě večer vezl jídlo na bohunickou adresu. Objednávku si ovšem ke dveřím nikdo nepřišel převzít a do přemítání nad důvodem takového jednání zaslechl z otevřeného okna ženský hlas volající o pomoc. Obojí si dal do spojitosti a ozval se na městskou policii. Operátoři linky 156 obratem zjistili, o koho jde a informace předali kolegům z pořádkové jednotky městské policie. Ti přispěchali na uvedenou adresu, kde bleskově zjistili, že volání o pomoc skutečně vychází z bytu zákaznice, která si objednala jídlo. Bezpečnostní zámek na dveřích strážníkům nedával možnost dostat se do bytu s použitím planžety, takže k ženě slanili z vyššího patra a dovnitř se dostali balkonovými dveřmi. V bytě našli na zemi ležící dvaašedesátiletou ženu, která měla po pádu bolestivé zranění hlavy a nebyla schopná samostatného pohybu. Hlídka jí poskytla první pomoc a předala ženu do péče záchranářům. Strážníci ještě celý být zkontrolovali a klíče předali majitelce, kterou sanitka odvezla do nemocnice. (pš)

Hlídka se zabývala konfliktem v restauraci, muž prý hosty polil pivem kvůli hádce

Konflikt mezi zákazníky nahlásil ve středu večer personál restaurace v centru města. Na pozadí telefonátu na linku 156 bylo slyšet, že v podniku zrovna nepanuje idylická atmosféra. K vyslaným strážníkům se přihlásili dva návštěvníci s mokrým oblečením a popsali jim, co se stalo. Pětačtyřicetiletý muž se prý nejprve nepohodl s ženou sedící u baru, a když se jí o rok mladší svědek zastal, starší z mužů údajně oba polil pivem. Zmáčení hosté se shodli, že to nebylo nedopatření, ale úmysl. Podezřelý vše popíral a hájil se, že prý celou dobu seděl na zahrádce. S tím však nesouhlasili další návštěvníci, podle kterých se muž s pivem v ruce nějakou dobu zdržoval také přímo v restauraci. Podezření z přestupku proti občanskému soužití teď míří ke správnímu orgánu. (pš)


Vytvořeno 5.8.2022 12:36:01 | přečteno 304x | pavel.soba
load