Přehled událostí ze dne 5. prosince 2022

default news

Hlídka městské policie zvedala muže, který upadl z lůžka a potřeboval lékařskou péči. Strážníci pomáhali najít školačku, která se ztratila na vánočních trzích

Hlídka městské policie zvedala muže, který upadl z lůžka a potřeboval lékařskou péči

V bezvýchodné situaci se včera odpoledne ozvala na linku 156 žena bydlící v Černých Polích. Požádala o pomoc s invalidním manželem, který spadl z lůžka a sama neměla vůbec sílu, aby ho dokázala zvednout ze země. Vyslaní strážníci muže opatrně uchopili a přemístili na postel. Při tom si všimli, že senior má krvácející ránu na hlavě, takže přivolali zdravotníky. Po prvotním ošetření sanitka muže odvezla do nemocnice. (pš)

Strážníci pomáhali najít školačku, která se ztratila na vánočních trzích

Rozzářený vánoční strom a množství blikajících světýlek v neděli navečer zřejmě uchvátily osmiletou dívenku na Zelném trhu, kam vyrazila s tatínkem. Mezi stánky na vánočních trzích se mu ale najednou ztratila, a tak hned zamířil za hlídkou městské policie, která tam zrovna prováděla jednu z četných preventivních kontrol. I v rozrušení dokázal přesně popsat, jak dcerka vypadá a co přesně měla na sobě. Po ujištění strážníků, že se ji hlídky městské policie pokusí najít a spojí se i s kolegy z dohledového centra, tatínek odběhl a pokračoval v hledání dívenky. Za necelých deset minut už se dcerka s tatínkem znovu pevně drželi za ruku a nic jim nebránilo odejít domů. (pš)


Vytvořeno 5.12.2022 15:39:56 | přečteno 290x | pavel.soba
load