Přehled událostí ze dne 5. května 2022

miniatura

Strážníci dopadli údajného zloděje, přímo před kamerou se zřejmě pokusil okrást silně opilého muže. Záhada zmizelých zavařenin měla prosté vysvětlení.


Strážníci dopadli údajného zloděje, přímo před kamerou se zřejmě pokusil okrást silně opilého muže

Pracovník dohledového centra městské policie si v noci na pondělí všiml na kameře muže podezřele se ochomýtajícího kolem jiného, evidentně opilého, muže sedícího v podchodu. Jeho tušení, že by se mohlo jednat o údajného kapsáře se záhy naplnilo. Dvaatřicetiletý muž totiž kontaktoval o šest let staršího alkoholem posilněného muže a navázal s ním rozhovor. Po chvíli ho přiměl, aby se zvedl a popošel s ním o kousek dál. Tohoto momentu využil a pohotově sebral telefon, který do té doby ležel na schodech vedle osmatřicetiletého muže. Nepočítal však s tím, že jeho počínání zabírají kamery. Když pak opilého muže po chvilce opustil, zamířil si to rovnou do noční linky autobusu. Odcestovat už ale nestihl, protože mu v patách byla hlídka městské policie, která ho vyzvala, aby z autobusu vystoupil a vyskládal veškerý obsah z kapes. Mezi jeho věcmi byl právě onen mobilní telefon. Muž strážníky ubezpečoval, že ho koupil od kamaráda. Jiná hlídka mezitím kontaktovala údajně okradeného muže, který byl tak opilý, že se strážníky nedokázal zřetelně komunikovat. Přestože neodpovídal na jejich dotazy, neustále si prohledával kapsy, jako by něco hledal. Po chvíli gesty naznačil, že postrádá telefon. Podezřením ze spáchání trestného činu se tedy budou zabývat republikoví policisté. (ms)

Záhada zmizelých zavařenin měla prosté vysvětlení

Znepokojení nad těžko vysvětlitelnou situací vyjádřila včera dopoledne žena ze Starého Lískovce. Při telefonátu se strážníky neskrývala svůj údiv nad tím, že jí ze sklepní kóje bytového domu zmizely uložené zavařeniny. Dveře do sklepa ani do jeho jednotlivých oddělených částí přitom nijak poškozené nebyly. Sedmdesátnice však spolehlivě věděla, že se jí vytratila mimo jiné sklenice s lečem. Strážníci se mohli na vlastní oči přesvědčit, že dveře včetně zámků jsou zcela netknuté. Záhadný případ se však vzápětí dočkal objasnění. Sklenice s pochoutkami si totiž bezelstně odnesli seniorčini příbuzní, kteří společně s ní kóji využívají a mají od ní klíče. S tím byla žena naprosto ztotožněná a vysvětlení od rodiny ji uklidnilo. Strážníci tak mohli dál pokračovat v plnění svých úkolů, mezi něž patří mimo jiné předcházení vloupání do sklepů. (jag)


Vytvořeno 5.5.2022 10:40:57 | přečteno 174x | marketa.skrivankova
load