Přehled událostí ze dne 5. června 2022

default news

Senior vyrazil na procházku a zřejmě přecenil své síly, strážníci ho doprovodili domů. Strážníci našli celostátně hledanou dívku. Muž usnul za volantem dodávky přímo na silnici, nadýchal přes dvě promile. Seniorka uprostřed noci volala ze svého bytu o pomoc, dveře museli strážníci otevřít planžetou.

Senior vyrazil na procházku a zřejmě přecenil své síly, strážníci ho doprovodili domů

O seniora sedícího na chodníku a opřeného o zeď domu nedaleko Lužáneckého parku si v pátek odpoledne dělala starosti náhodná kolemjdoucí, která se s prosbou o pomoc obrátila na linku 156. Devětasedmdesátiletý muž nebyl nijak viditelně zraněný a s přivolanými strážníky bez obtíží komunikoval. Zajímali se tedy, proč sedí na zemi a zda je v pořádku. Senior se jim svěřil, že si vyšel na procházku a zřejmě přecenil své síly. Zároveň projevil přání dostat se co nejrychleji zpátky domů. Hlídka ho tedy doprovodila do jeho nedalekého bydliště a ujistila se, že její pomoc už dále nepotřebuje. (ms)

Strážníci našli celostátně hledanou dívku

Netradiční zábavu si v sobotu ráno vybrala skupinka mladých v Králově Poli. Podle svědků zhruba deset nezletilých údajně sráželo popelnice nákupním vozíkem z nedalekého supermarketu. Strážníci tedy obratem skupinku kontaktovali. Její členové připustili, že dělali vylomeniny. Hlídka ale žádné popadané či poničené popelnice v jejich blízkosti nenašla. Zatímco strážníci všem přítomným doporučili, aby společný čas venku trávili raději nějak smysluplněji, sílilo v nich podezření, že jedna z dívek odpovídá popisu hledané osoby. Ověřením jejích osobních údajů se  domněnka hlídky brzy potvrdila. Celostátně hledanou tak předali do rukou přivolaných policistů. (ms)

Muž usnul za volantem dodávky přímo na silnici, nadýchal přes dvě promile

Na dodávku sjetou do krajnice s předními dveřmi dokořán a mužem sedícím uvnitř upozornil v sobotu večer strážníky svědek projíždějící Kociánkou. Odstavené vozidlo mělo prasklý zadní nárazník, který byl zaražený v hlíně zhruba třicet centimetrů od svodidel. Přivolaná hlídka našla na místě řidiče muže, který byl připoutaný bezpečnostním pásem, hlavou se opíral o volant a spal. Strážníci ho vzbudili a zajímali se, zda je v pořádku. Pětatřicetiletý muž popřel, že by měl zdravotní potíže. Přiznal však, že je opilý. Jeho slova následně potvrdila i provedená dechová zkouška, která přinesla výsledek 2,08 promile alkoholu. Muž se nejprve doznal, že vozidlo řídil, po chvíli si ale své přiznání rozmyslel a vše popřel. S podezřením na spáchání trestného činu tedy hlídka případ předala republikovým policistům. (ms)

Seniorka uprostřed noci volala ze svého bytu o pomoc, dveře museli strážníci otevřít planžetou

Všímavost sousedů sehrála důležitou roli dnes krátce po půlnoci v bytovém domě nedaleko Vídeňské ulice. Když totiž zaslechli slabé volání o pomoc z bytu seniorky, obrátili se ihned na linku 156. Protože hlídka nevěděla přesně, co se uvnitř stalo a zda čtyřiasedmdesátiletá žena není ohrožena na životě, rozhodla se okamžitě otevřít její byt planžetou. Chvíli nato už strážníci vstupovali do předsíně za doprovodu muže, který na seniorčiny nesnáze upozornil. Seniorka ležela na zemi. Hlídku hned ujistila, že je v pořádku a lékařské ošetření nepotřebuje. Vysvětlila jim, že pouze zakopla a upadla. Sama se ale zvednout nedokázala. Strážníci tedy pomohli seniorce zpět do postele a ta se s nimi s poděkováním rozloučila. (ms)


Vytvořeno 5.6.2022 13:54:08 | přečteno 350x | marketa.skrivankova
load