Přehled událostí ze dne 4. září 2022

Na líšeňských hodech nad ránem kypěly emoce, strážníci museli opakovaně zasahovat. Strážník dopadl muže, kterého nezletilé dívky nařkly z obtěžování. Souhra strážníků s kolegy z dohledového centra přispěla k dopadení několika údajných kapsářů.

Na líšeňských hodech nad ránem kypěly emoce, strážníci museli opakovaně zasahovat

Líšeňské hody se o víkendu neobešly bez incidentu. Strážníky zaměstnaly především dozvuky posvícenského veselí. Nejprve v neděli před čtvrtou hodinou ráno oslovili mladou ženu v kroji, kterou podle telefonického oznámení okradli opilí muži. Odložila si prý mobil na stůl a když se na chvíli vzdálila, telefon zmizel. Společně s kamarádem se pokoušela přístroj najít pod stolem i v okolí, ale protože ho neobjevili, muž ho lokalizoval přes svůj mobilní telefon. Aplikace je přivedla až ke trojici mužů, kteří si prý na zastávce ve spěchu předávali předmět vypadající jako telefon. Kamarád proto zavolal na ženino číslo a mobil údajně u jednoho z mužů skutečně začal vyzvánět. Nejprve jí ho prý nechtěli vrátit, ale potom si to rozmysleli. Podezřelým mužům ve věku od 21 do 41 let i tak hrozí ve správním řízení pokuta do 50 tisíc korun.

Jen o několik minut později si strážníci na náměstí Karla IV. všimli potyčky větší skupiny lidí. Hlídce se podařilo napětí zmírnit a znepřátelení návštěvníci hodů se nejprve rozešli. Později se však znovu pohádali a strážníky oslovila osmnáctiletá dívka, která prý dostala od jednadvacetiletého muže ránu loktem do obličeje. To bylo roznětkou dalšího sporu, při kterém muselo zasáhnout hned několik hlídek městské policie. Dva nejagresivnější muže spoutaly. Případem se bude zabývat přestupková komise. (jag)

Strážník dopadl muže, kterého nezletilé dívky nařkly z obtěžování

Několik nezletilých dívek v pátek údajně obtěžoval třicátník v Křenové ulici. Strážníky oslovily kvůli tomu, že jim prý jen o několik sekund dřív ukazoval své přirození. U toho údajně vlnil pánví a naznačoval polibky. Dvoučlenná hlídka sice právě zasahovala u silně opilého člověka, jeden ze strážníků ale okamžitě spěchal k podezřelému, který se rychlou chůzí vzdaloval. Brzy ho však dostihl, odvedl ho zpátky a dívky znovu zopakovaly svá předešlá tvrzení. Muž nadýchal rovná tři promile alkoholu. Nařčení ale rozhodně odmítal a tvrdil, že neslušně se k němu naopak chovala skupina slečen. Dívkám bylo teprve okolo patnácti let a strážníci celý případ předali policistům pro podezření z trestného činu. (jag)

Souhra strážníků s kolegy z dohledového centra přispěla k dopadení několika údajných kapsářů

Precizní práce pracovníků dohledového centra městské policie stojí za dopadením několika osob podezřelých z kapesní krádeže v podchodu u hlavního nádraží. Nejprve kolegové upozornili strážníky na muže na jízdním kole, který si zřejmě vytipoval osobu spící na zemi. Podle kamerových záběrů se v noci na úterý pětadvacátník u neznámého muže zastavil a nejprve se ho pokusil postavit na nohy. Údajně pak dvaadvacetiletému společensky unavenému muži odcizil ledvinku, kterou měl u sebe. Strážníci ho ale dopadli ještě v Nádražní ulici a vyzvali ho, aby vyskládal veškerý obsah ledvinky na zem. Mezi těmito věcmi byly mimo jiné osobní doklady a platební karta údajného okradeného. Muž strážníkům tvrdil, že tašku našel, když chtěl po spícím mladíkovi cigaretu. Případ s podezřením na spáchání trestného činu předali strážníci republikovým kolegům.

Jen o pár hodin později strážníky upozornili pracovníci sledující kamery na trojici, která si zřejmě vyhlédla silně opilého muže také podřimujícího na zemi pod úrovní hlavního nádraží. I oni se nad ním nejprve skláněli, až se rozhodli mu prozkoumat obsah jeho batohu, který měl na zádech. Ze záběrů bylo zřejmé, že z něj vytáhli peněženku, kterou nejprve prohledali, a poté mu ji vrátili zpět do přední kapsy. Pravděpodobně je ale zaujala i dýmka, kterou si nakonec údajně přivlastnil čtyřiatřicetiletý muž. Všichni tři se sice brzy rozešli, zakrátko ale jedna hlídka dostihla nejstaršího podezřelého ještě v Úzké ulici a ta stejná hlídka strážníků, která před pár hodinami dopadla již zmiňovaného údajného kapsáře, zastavila jeho dva známé v Křenové ulici. Strážníkům oba tvrdili, že nic nevzali, a prý jen chtěli spícího pětadvacetiletého muže probudit. První dopadený zase hlídku městské policie přesvědčoval, že byl v podchodu úplně sám. Také tato trojice je teď podezřelá ze spáchání trestného činu.

Vzhledem k bohatým zkušenostem dokážou mnohdy pracovníci dohledového centra městské policie odhalit údajné kapsáře už v počátcích jejich nezákonného jednání. Nejinak tomu bylo také v případě, kdy se devětapadesátiletý muž zničehonic zastavil u pětačtyřicetiletého cizince ležícího v jednom z koutů podchodu. Starší muž nejprve monitoroval své okolí, a když měl jistotu, že ho nikdo nevidí, sklonil se nad mladším mužem. Poté se sáčkem v ruce spěšně odešel směrem k Benešově ulici. Jedna hlídka se tedy na základě instrukcí pracovníků sledujících kamery vydala do podchodu, kde kontaktovala údajně okradeného muže. Ten jí potvrdil, že mu chybí mobilní telefon, hodinky a osobní dokumenty. Další hlídka mezitím zastavila podezřelého muže a vyzvala ho, aby vyskládal všechny věci ze sáčku. Byly mezi nimi právě ty předměty, které cizinec postrádal. Muž hlídce tvrdil, že je s ním prý směnil za cigaretu, což ale o několik let mladší muž rezolutně popřel. Strážníci tedy muže předali policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu. (ms)

Vytvořeno 4.9.2022 15:04:58 | přečteno 329x | jakub.ghanem
load