Přehled událostí ze dne 4. srpna 2022

miniatura

Mezi nudisty na Brněnské přehradě přišel „textilák“, spící ženě prý ukradl kolo. Strážníci vyprostili opilého seniora z ostnatého drátu i rybáře ze šípkového keře.

Mezi nudisty na Brněnské přehradě přišel „textilák“, spící ženě prý ukradl kolo

Zápletku jako inspirovanou slavnými filmy o francouzských četnících rozkrývali předevčírem brněnští strážníci. Naléhavý telefonát o konfliktu větší skupiny osob je totiž přivedl přímo na nudistickou pláž u přehrady. Jedna z rekreantek spokojeně usnula na dece, když vtom ji probudil křik ostatních, že jí někdo krade kolo opřené o blízký keř. Ohlédla se a opravdu prý uviděla mladíka prchajícího s jejím bicyklem v hodnotě přibližně třiceti tisíc korun. V tu chvíli za ním však údajně vyběhl celý houf nudistů a šestadvacetiletý muž si prý z více směrů útěku neprozřetelně vybral ten, který vedl do kopce. Po pár metrech tedy podle svědků kolo odhodil a běžel ke zdejšímu bufetu, kde ho skupina pronásledovatelů i tak dopadla. Jeden z přihlížejících zavolal na linku 156, zatímco mladík se prý ukryl pod deskou stolu, kolem něhož si až do příjezdu hlídky městské policie posedali rozzlobení návštěvníci pláže, aby nemohl uprchnout. Poznat dotyčného nebylo pro strážníky nijak složité. Kromě toho, že ho ostatní neustále hlídali, byl mezi nimi jediný oblečený. S ohledem na hodnotu kola ho strážníci předali jako důvodně podezřelého z trestného činu a hrozí mu vězení. (jag)

Strážníci vyprostili opilého seniora z ostnatého drátu i rybáře ze šípkového keře

Do nezáviděníhodné situace se včera v poledne dostal senior v Židenicích. Na jeho nesnáze upozornil na lince 156 náhodný kolemjdoucí, který ho našel ležet na zemi. Čtyřiasedmdesátiletý muž šel zřejmě po cestě, nešťastně přepadl přes zídku a zřítil se do opuštěného objektu pod úrovní terénu, kde se při pádu zamotal do ostnatého drátu. Operační středisko městské policie tam proto vyslalo nejbližší hlídku, která se snažila seniora ze sevření drátu co nejrychleji a šetrně dostat. Muž se strážníky komunikoval, z jeho řeči ale bylo zjevné, že je silně opilý. Když hlídka přestřihla všechny ostnaté dráhy, které bránily jeho vyproštění, sám přiznal, že má dost popito. Na otázku hlídky, co přesně pil, odvětil, že všechno možné. Dechovou zkoušku senior nezvládl, a tak poté, co mu strážníci ošetřili drobné oděrky způsobené ostny, zamířil na záchytnou stanici.

Strážníky potřeboval také rybář, který v pondělí pozdě večer podklouzl ve srázu u Brněnské přehrady. Naštěstí měl po ruce mobilní telefon, kterým si přivolal pomoc. Jak později hlídka zjistila, osmasedmdesátiletý muž přelezl zábradlí, aby mohl zhruba sto metrů před hrází chytat ryby. Když se pak chtěl s batohem na zádech vydat domů, uklouzl, spadl a uvázl v houští plném šípků. Vzhledem ke špatně přístupnému terénu k němu nakonec musel jeden ze strážníků slézt a uvázat seniorovi lano kolem pasu. Jeho kolega stojící na silnici pak muže postupně pomalu vytahoval. Příhoda se naštěstí obešla bez incidentu. (ms)


Vytvořeno 4.8.2022 10:11:11 | přečteno 473x | marketa.skrivankova
load