Přehled událostí ze dne 4. říjen 2022

default news

Muži si zřejmě vyhlédli silně opilou ženu a prohledávala jí kapsy, strážníci dopadli podezřelé. Muž chtěl skočit ze střechy, strážníci zabránili velkému neštěstí.

Muži si zřejmě vyhlédli silně opilou ženu a prohledávala jí kapsy, strážníci dopadli podezřelé

Na silně opilou ženu sedící na zastávce před hlavním nádražím a kolem ní podezřele se pohybující trojici mužů se ve čtvrtek časně z rána zaměřil strážník sledující kamery. Přestože nebyla schopná téměř chodit, pod údajnou záminkou nabízené pomoci ji zvedli, podepřeli a pokoušeli s ní popojít o kousek dál. Právě z kamerových záběrů bylo zjevné, jak jí u toho jeden z nich prohledává kapsy. Kolega tedy ihned jejich směrem vyslal nejbližší hlídku, která u nich byla do dvou minut. Žena v tu chvíli už ležela na lavičce a vzhledem ke své opilosti nemohla se strážníky téměř komunikovat. Za asistence hlídky tedy zamířila na záchytnou stanici, kde nadýchala přes tři promile. Ještě, než ji tam zdravotníci společně se strážníky převezli, muži jim popřeli, že by jí do kapes vůbec sahali, což ale neodpovídalo kamerovým záběrům. Ověřením jejich osobních údajů navíc vyšlo najevo, že nejmladší muž je celostátně hledaný. Strážníci proto případ s podezřením na spáchání trestného činu společně se všemi třemi aktéry předali republikovým policistům. (ms)

Muž chtěl skočit ze střechy, strážníci zabránili velkému neštěstí

V neděli dopoledne vyjížděli strážníci do jižní části města, kde podle svědka volajícího na linku 156 seděl na okraji střechy starší muž. Jeho špatné psychické rozpoložení a neochota komunikovat s okolím v něm totiž vzbuzovala obavu, že by mohl chtít skoncovat se životem. Hlídka městské policie muže stojícího na střeše kontaktovala a vlídným hlasem se ho snažila přesvědčit, aby se svým životem nehazardoval. Pobídky strážníků, aby slezl, naštěstí brzy vyslyšel a po přistaveném žebříku nakonec sestoupal dolů. Hlídce ihned přiznal, že skutečně přemýšlel o sebevraždě. Kromě přivolaných policistů, kteří se budou případem dále zabývat, se vzhledem k jeho stavu na uvedenou adresu dostavili také zdravotníci. (ms)


Vytvořeno 4.10.2022 13:32:52 | přečteno 213x | marketa.skrivankova
load