Přehled událostí ze dne 4. prosince 2022

krádež másla

Vysílená seniorka volala z bytu o pomoc, strážníci použili planžetu a ženu předali do péče zdravotníků. Muž se chtěl předzásobit máslem, z prodejny odešel s pokutou.  Strážníci našli celostátně hledaného mladíka, ukrýval se dva týdny. Opilý muž vkročil do silnice na červenou přímo před autohlídku městské policie, střet stihla odvrátit    

Vysílená seniorka volala z bytu o pomoc, strážníci použili planžetu a ženu předali do péče zdravotníků

Obavy o svoji sousedku projevila v pátek odpoledne nájemnice z domu v Žabovřeskách. Přes dveře zaslechla kromě naříkání i volání o pomoc, a tak se ozvala na tísňovou linku 156. Na uvedenou adresu přispěchala hlídka pořádkové jednotky a kvůli ohrožení života a zdraví použila k otevření dveří planžetu. Strážníci uvnitř našli ležící dvaasedmdesátiletou seniorku, která byla zjevně zesláblá a stěžovala si na bolesti hlavy. Strážníci jí poskytli první pomoc a předali ji do péče zdravotníků. Po prvotním ošetření sanitka ženu odvezla do nemocnice. (pš)

Muž se chtěl předzásobit máslem, z prodejny odešel s pokutou

Nepřebernou zásobu mléčných výrobků si chtěl před druhou nedělí adventní udělat zákazník supermarketu v centru města. Vícekrát za sebou sáhl do chladicí vitríny a s nadějí, že jeho počínání nikdo nepostřehl, proklouzl bez placení přes pokladny. Tam však třiapadesátiletého muže zastavil pracovník ostrahy a přivolal strážníky. Hlídka městské policie zjistila, že údajný zloděj projevil zájem výhradně o máslo, kterého si nabral 22 kostek v celkové hodnotě přes 1500 korun. O jejich zakoupení muž nakonec neměl zájem, a protože žádné balení nebylo poškozené, másla se vrátila do prodeje. Za majetkový přestupek hlídka muži uložila pokutu převyšující hodnotu zboží. (pš)  

Strážníci našli celostátně hledaného mladíka, ukrýval se dva týdny

Mladého muže s tváří podobnou celostátně hledané osobě uviděli v noci na neděli strážníci poblíž hlavního nádraží. Ověření osobních údajů potvrdilo, že jde skutečně o šestnáctiletého mladíka, který byl už přibližně dva týdny na útěku z výchovného zařízení. Hlídka ho tedy předala republikové policii. (pš)

Opilý muž vkročil do silnice na červenou přímo před autohlídku městské policie, střet stihla odvrátit    

Velké problémy s udržením rovnováhy měl v sobotu dopoledne sedmadvacetiletý muž u křižovatky Cejlu s Kolištěm. Nejenže se pohyboval nebezpečně blízko silnice, ale z chodníku do ní vkročil zrovna ve chvíli, kdy na semaforu pro chodce svítil červený signál stůj, a to přímo před jedoucí služební vozidlo městské policie. Autohlídka naštěstí něco takového předvídala a stihla zabrzdit, stejně jako řidič v souběžném jízdním pruhu, takže ke střetu nedošlo. Provedená dechová zkouška pak přinesla hodnotu 2,41 promile. Zjevně opilý muž se dál choval nepředvídatelně, a tak v doprovodu strážníků odjel sanitkou na záchytnou stanici. Po vystřízlivěni svůj dopravní prohřešek uznal a od strážníků dostal pokutu. (pš)Vytvořeno 4.12.2022 15:34:56 | přečteno 211x | pavel.soba
load