Přehled událostí ze dne 4. listopadu 2021

default news

Spor o nenasazenou roušku údajně skončil rozbitím telefonu za bezmála třicet tisíc korun. Seniorka ležela několik dní na podlaze ve svém bytě, strážníci se k ní dostali oknem.

Spor o nenasazenou roušku údajně skončil rozbitím telefonu za bezmála třicet tisíc korun

Nezakryté dýchací cesty se v úterý vpodvečer staly předmětem sporu mezi mužem a ženou v budově hlavního nádraží. Žena se přivolaným strážníkům svěřila, že čtyřiasedmdesátiletého cestujícího upozornila, že v prostoru čekárny musí mít nasazený respirátor. Muž se i před hlídkou hájil tím, že popíjel horkou kávu, která však podle ženy pouze stála na stole. Když si ho pak žena začala natáčet na mobil, seniora to rozčílilo. Přišel k ní, rozmáchl se prý smotanými novinami a tím jí údajně vyrazil telefon za bezmála třicet tisíc korun z ruky. Poškozený iPhone s rozbitým displejem a krytem žena ukázala strážníkům, stejně jako záznam incidentu ve svém telefonu. Muž uposlechl výzvu strážníků a respirátor si nasadil, a pak jim ještě řekl, že ho žena prý svou dotěrností obtěžovala. Vzhledem k výši škody strážníci předali případ s podezřením na spáchání trestného činu republikovým policistům. (ms)

Seniorka ležela několik dní na podlaze ve svém bytě, strážníci se k ní dostali oknem

Záchranu lidského života si ve středu dopoledne připsala hlídka městské policie, když na žádost ženy volající na linku 156 vyjela prověřit oznámení do severní části Brna. Dispečerovi operačního střediska si totiž postěžovala, že její šestaosmdesátiletá známá, se kterou je pravidelně v kontaktu, jí už několik dní nezvedá telefon. Dveře do seniorčina bytu byly zamčené a starší žena nereagovala ani na zvonění či hlasité klepání. Hlídka proto použila žebřík ze služebního vozidla, po kterém vylezla na její balkón v nižším patře. Přes skleněné dveře strážníci spatřili, že žena leží na podlaze vedle postele a hýbe se. Ještě, než se jim podařilo otevřít balkónové okno bez poškození a vstoupit do bytu, přivolali záchranáře. Seniorka nebyla viditelně zraněná, se strážníky komunikovala bez větších potíží, a posteskla si, že na zemi leží pravděpodobně už od neděle. Zdravotníci ji nejprve ošetřili a následně rozhodli o jejím převozu do nemocnice. (ms)

Vytvořeno 4.11.2021 13:39:00 | přečteno 16x | ernest
load