Přehled událostí ze dne 4. ledna 2023

default news

Strážníci dopadli muže, který na sochu vyryl slova satan a ďábel, vyjadřoval tím averzi vůči svatým. Muž znenadání usnul na benzince mezi regály, strážníkům nadýchal téměř 4,5 promile. 

Strážníci dopadli muže, který na sochu vyryl slova satan a ďábel, vyjadřoval tím averzi vůči svatým

Svůj postoj k náboženství se v úterý odpoledne zřejmě rozhodl vyjádřit muž na Zelném trhu. Přímo před očima volající na linku 156 vyryl do kamenného podstavce sousoší Nejsvětější Trojice obyčejným klíčem nápis. Žena do telefonu strážníkům neznámého muže popsala a uvedla i směr, kterým se vydal, jakmile svůj záměr dokončil. Přivolaná hlídka ho po chvilce pátrání našla ve spodní části náměstí. Zároveň na jednom z podstavců sousoší dohledala vyryté slovo satan a na druhém ďábel. Muž se strážníkům k těmto nápisům přiznal a připustil, že slovem ďábel poničil také schody vedoucí ke katedrále sv. Petra. Zdůvodnil to tím, že tak vyjadřuje svůj záporný postoj vůči všem svatým. Doslova řekl, že jsou na něj zlí. Protože policisté vyloučili spáchání trestného činu a v danou chvíli nebylo možné určit přesnou výši škody, předali strážníci případ s podezřením na majetkový přestupek správnímu orgánu. (ms)

Muž znenadání usnul na benzince mezi regály, strážníkům nadýchal téměř 4,5 promile

Netradiční místo pro spánek si v úterý o půl čtvrté ráno vybral devětačtyřicetiletý muž v Žabovřeskách. Podle obsluhy přišel pěšky na čerpací stanici, lehl si na zem mezi regály a usnul. Strážníci přivolaní na benzinku spícího muže vzbudili a hned jim bylo jasné, že za jeho náhlou potřebu spánku může zřejmě silná opilost. To ostatně potvrdila i provedená dechová zkouška, která přinesla výsledek 4,38 promile. Muž s hlídkou komunikoval, a dokonce projevil přání odejít domů. Strážníci ale jeho prosby nedbali a vzhledem k naměřené hladině alkoholu v dechu, která může být pro zdraví člověka nebezpečná, přivolali zdravotníky. Ti pak muže převezli sanitkou do nemocnice. (ms)
Vytvořeno 4.1.2023 14:10:13 | přečteno 248x | marketa.skrivankova
load