Přehled událostí ze dne 4. ledna 2022

krádež dámské kozačky podchod

Strážníci ve spolupráci s dohledovým centrem městské policie dopadli údajné zloděje. Pracovník dohledového centra si všiml hledaného muže, strážníci ho předali policistům.

Strážníci ve spolupráci s dohledovým centrem městské policie dopadli údajné zloděje

Dokonalá souhra dohledového centra městské policie se strážníky přispěla koncem roku k dopadení několika údajných zlodějů. Jejich počínání neuniklo pracovníkům sledujícím kamery, kteří obratem předali informace o podezřelých strážníkům a velkou měrou tak přispěli k jejich dopadení.

V prvním případě se jednalo o údajnou krádež bot z uzamčeného prodejního stánku v podchodu pod hlavním nádražím. Jeden z prodejních stánků v podchodu pod hlavním nádražím totiž přilákal v nočních hodinách v období vánočních svátků pozornost dvou mužů procházejících kolem. Jejich patrného zájmu o prodejnu si všiml pracovník dohledového centra městské policie. V přímém přenosu tedy viděl, jak devětačtyřicetiletý muž a jeho o patnáct let mladší známý nejprve nenápadně nahlíží do výlohy. Když byli oba přesvědčeni, že nikdo není na blízku, prostrčili ruku přes mříž a po chvíli šmátrání oba vytáhli dámské kozačky. Ty si bez váhání schovali pod oblečení a nic netušící se s odcizenou obuví vydali na zastávku hromadné dopravy. Odjet nočním autobusovým spojem už ale cizinci nestihli, protože o jejich počínání dostala informace hlídka městské policie. Díky perfektní spolupráci s pracovníky sledujícími kamery věděli strážníci přesně, kde se muži pohybují a také jak vypadají. Dvojice se sice pokusila z nástupního ostrůvku odejít hned, jak strážníky zpozorovala, hlídka jí k tomu však nedala žádný prostor. Jeden z mužů měl dvě kozačky ještě ukryté pod bundou, třetí dámská bota ležela v kolejišti. Strážníci proto případ s podezřením na spáchání trestného činu předali přivolaným republikovým policistům. (ms)

Druhá událost se týkala údajné kapesní krádeže. K muži spícímu na lavičce v přístřešku hromadné dopravy s příručním taškou zavěšenou na rameni se o brzkém silvestrovském ránu přiblížili dva muži. Na nástupním ostrůvku u hlavního nádraží si počínali velmi nenápadně. Třiatřicetiletý muž chodil v přístřešku s telefonem u ucha, jeho šestadvacetiletý známý seděl kousek vedle. Co by mohlo následovat, už tou dobou předvídal pracovník dohledového centra městské policie, takže detailně zachytil i moment, kdy se starší z mužů ke spícímu přikrčil a tašku připnutou karabinami opatrně odepnul od obou popruhů. Dvojice pak zašla do podchodu pod hlavním nádražím, a zatímco postupně kontrovala obsah zavazadla, z obou stran už k nim mířili strážníci. Jiná hlídka městské policie mezitím probudila spícího muže a dozvěděla se od něho, že v tašce měl mimo jiné mobilní telefon. Ten už měl mezitím schovaný v kapse své bundy jeden z podezřelých, který také přiznal, že ho z tašky vytáhl. S podezřením na spáchání trestného činu strážníci případ předali republikovým policistům. (pš)

Pracovník dohledového centra si všiml hledaného muže, strážníci ho předali policistům

Pracovník dohledového centra městské policie si v pondělí večer na Dornychu všiml spícího muže, nad kterým se v tu chvíli skláněly dvě neznámé osoby. Obě sice nakonec bez zájmu odešly, kolega sledující kamery ale pojal podezření, že by mohlo jít o celostátně hledaného muže. Spojil se tedy s operačním střediskem, které na uvedenou adresu vyslalo strážníky. Následným ověřením osobních údajů se skutečně potvrdilo, že po mladíkovi pátrá Policie České republiky. Hlídka městské policie proto ihned kontaktovala republikové policisty a mladého muže jim předala. (ms)Vytvořeno 4.1.2022 10:13:14 | přečteno 132x | pavel.soba
load