Přehled událostí ze dne 4. května 2022

default news

Dvojice mužů údajně napadla třetího kvůli dluhům, dopadli ji strážníci. Strážníci pomáhali malému chlapci, který se ztratil v lužáneckém parku.


Dvojice mužů údajně napadla třetího kvůli dluhům, dopadli ji strážníci

O potyčce dvou na jednoho informoval v noci na středu na lince 156 svědek, který poté ve Starém Lískovci ukázal strážníkům dva údajné agresory. Díky jeho pohotové reakci strážníci dvojici dostihli a zastavili. Třiatřicetiletý napadený ležel opodál. Byl při vědomí, stěžoval si ale na bolest hlavy a z úst mu slabě tekla krev. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali raději záchranáře. Když navíc chtěli ověřit jeho totožnost, zjistili, že mu z batohu ležícího vedle zmizela peněženka. Hlídka ji pak našla u jednoho z údajných útočníků. Dvojice strážníkům přiznala, že na muže skutečně zaútočila, důvodem byl prý dluh ve výši několika stovek korun. Hlídka proto muže podezřelé z trestného činu předala republikovým kolegům. Napadený muž po ošetření zdravotníky zamířil sanitkou do nemocnice. (ms)

Strážníci pomáhali malému chlapci, který se ztratil v lužáneckém parku

Hlasitým pláčem dával odpoledne najevo svoji bezmoc čtyřletý chlapec v lužáneckém parku. Když před zraky návštěvníků vyhledávané oddychové lokality zaběhl se slzami v očích do křoví a žádný dospělý nepřicházel, kolemjdoucí se k němu pokoušeli přiblížit s nabídkou pomoci. Rozrušený hošík ale ve svém pláči ani pak neustával, a tak se ozvali na tísňovou linku 156. Vyslané hlídce městské policie se chlapečka podařilo přesvědčit, ať se dál neskrývá. Brzy pochopil, že už se nemá čeho bát a muže v uniformě chytil za ruku. Strážníci ho potom usadili do služebního vozidla, kde získal pocit bezpečí a řekl, jak se jmenuje, a že se ztratil. Strýc, který ho na nedělní vycházce doprovázel se za chvíli dostavil a když v autě uviděl nezraněného chlapce, oddechl si. Za vzniklou situaci se omluvil a poté, co totožnost dospělého ověřili republikoví policisté, dvojice výletníků zamířila k domovu. (pš)


Vytvořeno 4.5.2022 15:17:29 | přečteno 162x | marketa.skrivankova
load