Přehled událostí ze dne 4. června 2023

Libušina třída.JPG

Řidič narazil do zaparkovaného auta, strážníkům nadýchal 2,22 promile. Brňan údajně ukradl mladé ženě mobil. Nejdříve jí prý vyhrožoval, před strážníky se jí chtěl omlouvat. Muž, který rušil noční klid, skončil v poutech strážníků. Strážníci vypátrali údajného zloděje a předali ho policistům.

Řidič narazil do zaparkovaného auta, strážníkům nadýchal 2,22 promile

Další případ, kdy řidič řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu, odhalili strážníci v sobotu nad ránem v Kohoutovicích. Když projížděli Libušinou třídou, uviděli před sebou vozidlo, které stálo napříč silnicí. V autě seděl řidič, nejevil viditelné známky zranění a strážníkům řekl, že mu nic není a nic ho nebolí. Přední část jeho vozu byla po nárazu do zaparkovaného osobního vozidla téměř zdemolovaná. Příčina nezvládnutého řízení byla hlídce jasná po provedené dechové zkoušce. Pětatřicetiletý muž žijící v Brně nadýchal 2,22 promile. Na stejném místě strážníci našli ještě jedno poškozené vozidlo.  Přivolaní zdravotníci po vyšetření naznali, že řidič neutrpěl žádná zranění. Řízením motorového vozidla pod vlivem návykových látek se pětatřicátník stal podezřelým ze spáchání trestného činu. Hlídka proto do příjezdu republikové policie zajistila místo trestného činu. Poté ho předala státním policistům společně s řidičem a všemi zjištěnými informacemi. (JaPo)

Brňan údajně ukradl mladé ženě mobil. Nejdříve jí prý vyhrožoval, před strážníky se jí chtěl omlouvat

V pátek odpoledne přivolal hlídku městské policie svědek, který v brněnské Líšni viděl dva muže, kteří mladé ženě údajně ukradli mobilní telefon a následně odešli. Strážnici kontaktovali třiadvacetiletou ženu z Hodonínska a svědky. Od nich se dozvěděli, že společně seděli na betonové zídce poblíž obchodního domu. Prý k nim přistoupili dva muži a chtěli po nich cigaretu. Když ji nedostali, údajně jeden z mužů odvedl jejich pozornost a druhý prý vzal telefonní přístroj, který v ten moment měla jeho majitelka položený těsně vedle sebe na zídce. Hned potom oba odešli. Když to žena zjistila, rozběhla se společně s kamarády za oběma muži. Dostihli je a žádali po nich vrácení ukradeného přístroje. To se stalo a mobil dostala zpět ještě před příjezdem strážníků. Prý proto, aby nevolala policii, oba muži majitelku zastrašovali a údajně jí vyhrožovali. Šestatřicetiletého a jednačtyřicetiletého muže z Brna vypátrala hlídka v nedaleké ulici. Nejprve zapírali, poté se mladší z nich doznal, že telefon ze zídky vzal. Přesvědčoval strážníky, že vlastně nic neudělal, když už mobil vrátil. Myslel si, že omluva bude všem stačit. Nestačila ani hlídce městské policie, ani přivolaným republikovým policistům. Celou událost si od strážníků převzali jako podezření ze spáchání trestného činu. (JaPo)

Muž, který rušil noční klid, skončil v poutech strážníků

Když v sobotu před půlnocí projížděly hlídky strážníků Bratislavskou ulicí, uslyšely hlasitý křik muže. Rušil noční klid, proto se strážníci rozhodli kontaktovat ho. Již při příchodu hlídky se začal dvaačtyřicetiletý Brňan chovat velmi agresivně a na strážníky začal hlasitě pokřikovat hanlivé urážky. I přes opakované výzvy se jeho agrese stupňovala a vrcholu dosáhla v momentě, kdy udeřil jednoho ze zakročujících strážníku do horní části těla. Okamžitě skončil v poutech. Brňan nekontroloval své chování, narušoval veřejný pořádek a bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu. Strážníci ho proto převezli na záchytnou stanici. Intenzita útoku na strážníka, kterého udeřil, byla natolik nízká, že hlídky nepojaly podezření ze spáchání trestného činu. Podezření ze spáchání hned několika přestupků proti veřejnému pořádku však strážníci oznámili úředníkům. (JaPo)

Strážníci vypátrali údajného zloděje a předali ho policistům

V neděli nad ránem přivolala strážníky žena, která v Nádražní ulici viděla, jak spícímu muži údajně ukradl jiný muž batoh, který měl položený za zády na lavičce. Strážníkům taktéž předala podrobný popis údajného pachatele a řekla směr jeho odchodu. I proto se hlídce velmi brzy podařilo osobu odpovídající popisu kontaktovat před vchodem do budovy hlavního nádraží. Pětačtyřicetiletý slovensky hovořící muž strážníkům řekl, že mu batoh spící muž prý dal sám. Vzal si ho a údajně po chvíli hned odhodil. To svědkyně razantně odmítla a vzhledem k podnapilosti majitele batohu to nebylo ani možné. Hlídka odhozený batoh našla poblíž nedaleké restaurace. Dle devětačtyřicetiletého majitele v batohu chyběl mobilní telefon. Strážníci v souladu se zákonem oznámili podezření ze spáchání trestného činu republikové policii. Přivolaní státní policisté si následně od strážníků celou událost převzali. (JaPo)

 

 


Vytvořeno 4.6.2023 14:11:44 | přečteno 264x | pokorna.jana
load