Přehled událostí ze dne 4. července 2022

vzs mp opili rekreanti r

Notně opilí rekreanti ve vodě zbytečně riskují a zaměstnávají vodní záchranáře i strážníky.

Notně opilí rekreanti ve vodě zbytečně riskují a zaměstnávají vodní záchranáře i strážníky

Vodní záchranáře i brněnské strážníky v posledních hodinách zaměstnávají lidé, kteří bohužel podceňují riziko utonutí a v silně podnapilém stavu se koupou v přírodních vodních plochách. O minulém víkendu museli společně řešit hned dva podobné případy na Brněnské přehradě.

V sobotu odpoledne hazardoval se svým zdravím notně opilý mladý muž, který prý skočil z mola na pláži U sirky. To vše navzdory platnému zákazu, aby osoby pod vlivem návykových látek vůbec nevstupovaly na molo, odkud se navíc nesmí ani skákat do vody. Jednatřicetiletý rekreant však obojí porušil a prý se dokonce už topil, takže záchranáři museli zasáhnout. Nezraněného muže naštěstí ještě včas vytáhli ven a pobídli ho, aby se v tomto stavu už dál nekoupal. Jejich vážně míněná varování ale bral na lehkou váhu a pokoušel se tam znovu dostat. Přitom se prý choval vulgárně a neurvale. Že je odhodlaný znovu rozčeřit hladinu a dál riskovat vzápětí poznali i přivolaní strážníci, kteří záchranářům přispěchali na pomoc. Muž hlídce řekl, že k přehradě dorazil s cílem zaskákat si do vody a předtím prý vypil deset piv. Dechová zkouška u něho přinesla výsledek 2,37 promile, a tak v doprovodu hlídky poté zamířil sanitkou na záchytnou stanici k vystřízlivění. Ze svého protiprávního jednání se bude zodpovídat správnímu orgánu.

Fatální následky mohly mít vodní radovánky také pro devětačtyřicetiletou ženu, která se rozhodla v úrovni Sokolského koupaliště plavat na protější břeh přehrady. Také k ní museli vyrazit strážníci i vodní záchranáři. Žena nadýchala přes dvě promile a lékař rozhodl o jejím převozu do nemocnice. (pš)

Vytvořeno 4.7.2022 15:42:07 | přečteno 368x | pavel.soba
load