Přehled událostí ze dne 31. ledna 2023

Rozbite okno MU

Strážníci odvrtali zámek, aby zachránili nemohoucího seniora. Muž prý házel dlažební kostky na autobus, hrozí mu vězení. Mladík údajně opakovaně kradl, tentokrát si prý chtěl odnést šestnáct konzerv tuňáka.

Strážníci odvrtali zámek, aby zachránili nemohoucího seniora

Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156. Volající se totiž nemohl dostat do bytu svého příbuzného, přestože měl náhradní klíče. Obavu, že se mu mohlo něco stát, ještě umocnil seniorův ranní telefonát, ve kterém si posteskl, že se před několika dny udeřil do hlavy. O pár hodin později už šestasedmdesátník neotvíral a na hlasité bouchání ani zvonění vůbec nereagoval. Jakmile si hlídka pořádkové jednotky ověřila, že vstupní dveře jsou skutečně zamčené zevnitř, rozhodla se vzhledem k závažnosti situace použít speciální zámečnickou sadu pro odvrtání zámku. Ten byl opatřen poměrně nestandardním jisticím prvkem, a jeho demontáž tedy vyžadovala více času. Strážníci ale měli pro tento případ záložní plán a jeden z nich se pomocí slaňovací techniky spustil z vyšších pater na seniorův balkón. Otevřít prosklené dveře planžetou nakonec nebylo nutné, hlídce se totiž ve stejnou chvíli podařilo z chodby zámek zdolat. Když pak strážníci přestřihávali pákovými kleštěmi bezpečnostní řetízky, kolega na balkoně je vysílačkou ujistil, že je senior naživu, a zároveň je upozornil, že leží přímo za dveřmi pokoje. Strážníci muži ihned poskytli první pomoc a zajímali se, co přesně se mu stalo. Ubezpečil je, že je v pořádku, a vysvětlil jim, že se mu po pádu nepodařilo zvednout. Strážníci tedy pro jistotu přivolali zdravotníky, kteří muže vyšetřili a převezli sanitkou do nemocnice. (ms)

Muž prý házel dlažební kostky na autobus, hrozí mu vězení

Házením úlomků dlažebních kostek si dnes kolem půl čtvrté ráno zřejmě vybíjel zlost opilý cestující. Podle dispečerů dopravního podniku se jeho terčem stal autobus noční linky v Mariánském údolí. Řidič přivolaným strážníkům vylíčil, že devětačtyřicetiletý muž nejprve údajně rozbil dlažbou jedno boční okno zevnitř. V ničení vozu ale prý pokračoval dál i po vykázání, kdy údajně prohodil dalším kusem betonu druhé okno, a způsobil tím škodu za více než deset tisíc korun. Strážníci kontaktovali muže sedícího na nedaleké zastávce, který se jim bez okolků přiznal. Ventiloval tím prý svou frustraci z toho, že nestihl jiný spoj. Orientační dechová zkouška provedená hlídkou městské policie přinesla výsledek dvě promile. Muže podezřelého ze spáchání trestného činu tedy strážníci předali přivolaným policistům. (ms)

Mladík údajně opakovaně kradl, tentokrát si prý chtěl odnést šestnáct konzerv tuňáka

Svůj batoh si zřejmě v úterý dopoledne zaměnil s nákupním košíkem svým batohem návštěvník supermarketu na náměstí Svobody. Osmnáctiletý muž si do něj údajně naskládal hned šestnáct konzerv tuňáka a bez účtenky se s nimi prý rovnou vydal k východu. Ostraha ho ale za pokladní zónou zastavila a přivolala strážníky. Mladík se ke krádeži zboží za více než dva tisíce dvě stě korun přiznal, a protože u sebe neměl žádný doklad, hlídce své jméno a adresu nadiktoval. Strážníci jeho osobní údaje ověřili a zjistili, že se mladý muž podobného jednání dopouští opakovaně. Pojali tedy podezření ze spáchání trestného činu. (ms)Vytvořeno 31.1.2023 12:54:16 | přečteno 382x | marketa.skrivankova
load