Přehled událostí ze dne 31. května 2023

Elektrokoloběžky.JPG

Rvačku tří psů ukončili strážníci pepřovým sprejem. Polonahá žena pobíhala po ulici, před strážníky si lehla na zem. Brňanka údajně nalepila sousedovi na dveře urážlivé nápisy. Prozradily ji nálepky. Muž nechtěl zaplatit za odvoz a řidiči prý vyhrožoval. Strážníci zjistili, že údajně ukradl dvě elektrokoloběžky.

Rvačku tří psů ukončili strážníci pepřovým sprejem

Ve středu večer si hlídka městské policie v brněnských Černovicích všimla muže a ženy, kteří se neúspěšně snažili od sebe oddělit tři psy. Ti se do sebe pustili, když se oba majitelé míjeli na ulici. Proti bojujícím psům museli strážníci použít pepřový sprej, aby zabránili jejich vážnému zranění. Stafordi devětatřicetiletého muže vypadali v pořádku. Boxer šestatřicetileté ženy měl na hlavě pouze drobnou krvácející oděrku. Situace se zklidnila a hlídka okamžitě začala zjišťovat, zda oba chovatelé jsou v pořádku. Pokousaní nebyli, ale ještě před příjezdem hlídky použil pepřový sprej i neznámý kolemjdoucí. Neúspěšně chtěl s jeho pomocí psy od sebe odtrhnout. Žena se v důsledku toho lehce nadýchala dráždivé látky a dostala se jí i do očí. Proto jí strážníci poskytli dekontaminační roztok na vypláchnutí. Oba majitelé psů měli své psy pod přímým vlivem a ke rvačce došlo shodou okolností, které nemohli předpokládat. Dle vyjádření vlastníků se psi napadli současně a ani jeden neurčil, který z nich zaútočil jako první. Strážníci na základě zjištěných informací vyhodnotili, že ani jeden chovatel neporušil právní normu. (JaPo)

Polonahá žena pobíhala po ulici, před strážníky si lehla na zem

Včera odpoledne si hlídka v blízkosti hlavního nádraží všimla silně znečištěné ženy, měla stažené kalhoty až ke kolenům a s rozpaženýma rukama pobíhala po ulici. Když spatřila hlídku, natáhla si kalhoty, sedla si na lavičku v prostoru zastávky hromadné dopravy a zapálila si cigaretu. Nedopalek následně odhodila na zem. Ani skutečnost, že se k ní blížili strážníci, ji neodradila, aby po kolemjdoucích žebrala peníze. Když ji hlídka městské policie vyzvala k prokázání totožnosti, lehla si na břicho, překřížila nohy a dala ruce za záda. Strážníci brzy odhalili důvod jejího teatrálního chování, nadýchala 2,11 promile. Šestatřicetiletá Brňanka skončila na záchytce. Podezření ze spáchání hned několika přestupků oznámili strážníci příslušnému správnímu orgánu. (JaPo)

Brňanka údajně nalepila sousedovi na dveře urážlivé nápisy. Prozradily ji nálepky

Ve středu v podvečer přivolal strážníky muž z brněnské části Veveří. Tomu údajně sousedka nalepila na dveře bytu papíry s hanlivými nápisy. Také jim řekl, že prý s ní měl již v minulosti sousedské spory. Hlídka osmapadesátiletou ženu kontaktovala, dřívější spory nezapírala, ale o urážlivých nápisech prý nic nevěděla. Nálepky viditelně položené na botníku v předsíni, které byly úplně totožné s těmi na dveřích devětapadesátiletého souseda, ji však prozradily. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití proto hlídka oznámila správnímu orgánu. (JaPo)

Muž nechtěl zaplatit za odvoz a řidiči prý vyhrožoval. Strážníci zjistili, že údajně ukradl dvě elektrokoloběžky

Včera odpoledne přivolal hlídku městské policie řidič přepravní společnosti do brněnských Maloměřic. Údajně mu zákazník odmítl zaplatit za poskytnutou službu, a navíc mu vyhrožoval fyzickým napadením. Na místo okamžitě vyjela hlídka jednotky psovodů. Po příjezdu strážníci zjistili, že třiadvacetiletý Brňan si přivolal auto společnosti k obchodnímu domu v brněnských Ivanovicích. Tam nastoupil a naložil i dvě elektrické koloběžky v originálním balení. Jako cíl své trasy uvedl právě ulici v Maloměřicích. Když dojeli na místo, vyzval ho řidič k úhradě přepravného za více než 400 korun. Pasažér náhle zjistil, že u sebe nemá peníze, chtěl po čtyřiačtyřicetiletém řidiči, aby ho zavezl do zastavárny. Prý až koloběžky prodá, zaplatí mu. Když to odmítl, údajně mu vyhrožoval, že ho zbije. Strážníci vyhodnotili získané informace a vyzvali Brňana, aby jim předložil doklad o zakoupení elektrokoloběžek. Žádný neměl, a dokonce si nemohl vzpomenout ani na den, kdy koloběžky v obchodním domě koupil. Hlídka proto telefonicky kontaktovala prodavačku příslušného obchodního řetězce. Od ní se dozvěděla, že popsané koloběžky v celkové hodnotě 17 000 korun v minulých dnech v obchodě nikdo nekoupil, ale na prodejně opravdu chyběly. Protože strážníci jsou povinni podezření ze spáchání trestného činu oznámit policii, neprodleně tak učinili a případ jí předali. (JaPo)


Vytvořeno 31.5.2023 14:30:40 | přečteno 182x | pokorna.jana
load