Přehled událostí ze dne 31. července 2022

default news

Údajný zloděj prohledával spícímu muži kapsy a tašku, strážníky na něj  upozornili kolegové u kamer.  Žena upadla ve svém bytě, strážníci se k ní dostali přes balkón. Opilá cyklistka nezvládla jízdu a spadla do silnice.

Údajný zloděj prohledával spícímu muži kapsy a tašku, strážníky na něj upozornili kolegové u kamer

Spící muž na lavičce v Denisových sadech přilákal v noci na neděli pozornost sedmatřicetiletého muže právě procházejícího kolem. Jeho náhlý zájem o šedesátníka ale neunikl zkušeným kolegům sledujícím kamery, kteří velmi rychle vyhodnotili, že by mohlo jít o údajného zloděje.  A tak mezitím, co mladší muž staršímu přece jen prohledával tašku a oblečení, mířili už k němu strážníci. Spící muž se ale probudil ještě před jejich příjezdem, údajný kapsář se tak pravděpodobně s nepořízenou vydal rychle pryč. Stihl ujít ale pouhých sto metrů, když ho zastavila hlídka. Té pak tvrdil, že se šel jen projít, takže se u laviček vůbec nezdržoval. Jeho tvrzení ale neodpovídalo kamerovým záznamům. Starší muž navíc hlídce městské policie vylíčil, že procitl ze spánku právě ve chvíli, kdy ucítil, jak na něj někdo sahá. Zároveň strážníky ujistil, že se mu naštěstí nic neztratilo. Případ s podezřením na spáchání trestného činu si převzali policisté. (ms)

Žena upadla ve svém bytě, strážníci se k ní dostali přes balkón

Nářky a prosby o pomoc se v pátek dopoledne ozývaly z bytu pětapadesátileté ženy ve Starém Lískovci. Naštěstí je zaslechl její soused, který okamžitě vytočil tísňovou linku 156 a přivolal strážníky. Žena jim přes dveře řekla, že upadla na zem a není schopná kvůli svému zdravotnímu stavu vstát. Hlídku ale vzápětí uklidnila, že není zraněná a poprosila ji, aby kontaktovala její dceru, která by mohla dveře otevřít. Přestože dvaadvacetiletá žena rychle přispěchala s náhradními klíči, čekalo na strážníky nemilé překvapení. Z druhé strany dveří byl totiž v zámku zastrčený klíč. V tu chvíli tak přišla řada na kolegy z pořádkové jednotky, kteří mají s podobnými situacemi bohaté zkušenosti. Nejrychlejším způsobem, jak se k nemohoucí ženě dostat, bylo balkónovými dveřmi. Netrvalo tedy dlouho a za pomoci slaňovací techniky přelézali z vedlejšího balkónu na ten její. Prosklené dveře otevřeli planžetou a pospíchali za ženou do obývacího pokoje. Ujistili se, že není zraněná a pomohli jí zpět do kolečkového křesla.

Strážníci pomáhali také seniorce v Komíně, kterou v sobotu uprostřed noci našli ležet na zemi před vchodem do panelového domu náhodní kolemjdoucí. Vše nasvědčovalo tomu, že tu žena bydlí, a tak ještě, než ji odvedli zpátky do jejího bytu, přivolali městskou policii. Pětaosmdesátiletá žena byla totiž silně dezorientovaná a tvrdila, že hledá svého tatínka. V přítomnosti strážníků si seniorka stěžovala na bolest ruky. Zřejmě venku upadla, a tak hlídka raději přivolala zdravotníky, kteří ji vyšetřili a následně sanitkou převezli do nemocnice. Ještě před seniorčiným odjezdem strážníci vypnuli v bytě všechny spotřebiče, zamkli vstupní dveře a klíče předali majitelce. (ms)

Opilá cyklistka nezvládla jízdu a spadla do silnice

Opilá cyklistka se v noci na sobotu vydala na neosvětleném kole Kníničskou ulicí. Že to zřejmě nebyl nejlepší nápad zjistila záhy, když z kola spadla a skončila na silnici. Naštěstí ji včas zpozoroval řidič projíždějící kolem, který hned zastavil, aby se ujistil, zda je v pořádku. Stejně reagovala také hlídka městské policie, která právě tuto lokalitu kontrolovala.  Přestože cyklistka nebyla viditelně zraněná, jednadvacetiletý šofér raději přivolal záchrannou službu. Strážníci okamžitě zapnuli modrá výstražná světla svého služebního vozidla, aby na dopravní nehodu upozornili ostatní řidiče. Dohlíželi také na to, aby čtyřicetiletá žena nevběhla někomu pod kola. Byla totiž silně opilá a chtěla jít domů. Připustila také, že toho před jízdou dost vypila. Případem se budou dále zabývat policisté.  (ms)


Vytvořeno 31.7.2022 16:23:24 | přečteno 383x | marketa.skrivankova
load