Přehled událostí ze dne 30. října 2022

default news

Muži se prý poprali kvůli nápoji, spor rychle zastavili strážníci. Mladý muž se chtěl prát, jeho touhu po boji mu zmařili strážníci. Strážníci společně se sociální pracovnicí pomáhali seniorce, která upadla ve svém bytě.

Muži se prý poprali kvůli nápoji, spor rychle zastavili strážníci

Do sporu kvůli nápoji se v pátek krátce po poledni dostali dva muži v Benešově ulici. Jejich údajná hádka záhy vyústila ve strkanici, kterou ale velmi rychle ukončili strážníci z pořádkové jednotky kontrolující právě lokalitu kolem hlavního nádraží. Oba muže od sebe ihned oddělili a vzhledem k jejich agresivnímu chování je spoutali. Poté si ověřili, že nejsou zranění a nepotřebují lékařské ošetření. Když se sedmatřicetiletý muž obratem uklidnil, rozpoutali ho. Právě on jim pak vysvětlil, že si při práci odložil na schody své pití, kterého se prý ale po chvíli zmocnil neznámý kolemjdoucí muž. Čtyřiatřicátníka tedy údajně vybídl, aby mu nápoj vrátil. Ten do něj prý ale zničehonic strčil, a tak mezi nimi došlo k šarvátce. Jeho slova potvrdil také přítomný svědek. O čtyři roky mladší muž, který údajně incident vyprovokoval, byl silně opilý a nadále se choval agresivně. Strážníky provedená dechová zkouška přinesla výsledek 2,67 promile alkoholu. Muž tedy za asistence hlídky městské policie zamířil na záchytnou stanici. Narušením občanského soužití se bude dále zabývat správní orgán. (ms)

Mladý muž se chtěl prát, jeho touhu po boji mu zmařili strážníci

Konflikt mezi dvěma muži zpozorovali v noci na neděli strážníci v Divadelní ulici. Třiadvacetiletý mladík tu během hádky udeřil osmnáctiletého cizince do obličeje. Pohotová hlídka městské policie mu už ale v dalším výpadu zabránila. Ani v přítomnosti strážníků se mladému muži své rozčílení nedařilo mírnit a netajil se tím, že se chce rvát. Jeho agrese se i nadále stupňovala a snažil se navíc odejít. Opakované zákonné výzvy strážníků, aby se uklidnil, nerespektoval. Když se pak zničehonic pokusil zaútočit na dalšího muže postávajícího opodál, skončil v poutech. Stal se tak mimo jiné také podezřelým z neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Jakmile se ale zklidnil, strážníci mu pouta sejmuli. Ani jeden z aktérů potyčky jim však nedokázal vysvětlit, co přesně bylo důvodem jejich sporu. Své chování tak budou oba muset vysvětlovat úředníkům. (ms)

Strážníci společně se sociální pracovnicí pomáhali seniorce, která upadla ve svém bytě

Starost o svoji příbuznou z Bystrce projevila v sobotu dopoledne žena volající na služebnu městské policie. Její dvaadevadesátiletá teta jí prý už několikátý den nezvedla telefon, rozhodla se proto požádat o pomoc strážníky. A tak zatímco se na uvedenou adresu vydala hlídka, kolega kontaktoval pečovatelskou službu, která má právě pro tyto účely k dispozici klíče od seniorčina bytu. Strážníci zpoza vchodových dveří slyšeli puštěnou televizi, na jejich zvonění a klepání ale starší žena nereagovala. Už zakrátko ale sociální pracovnice otevírala byt náhradními klíči a společně s hlídkou vstoupila do bytu. Seniorka ležela v předsíni, viditelná zranění neměla a se strážníky bez potíží komunikovala. Byla ale silně dezorientovaná a nebylo zřejmé, jak dlouho tu ležela. Strážníci ji proto nejprve posadili, a poté přivolali zdravotníky. Ti ženu vyšetřili a následně převezli sanitkou do nemocnice. Hlídka městské policie pak ještě byt zkontrolovala, ujistila se, že všechny spotřebiče jsou vypnuté, a po jeho uzamčení informovala o situaci seniorčinu příbuznou. (ms)Vytvořeno 30.10.2022 13:38:29 | přečteno 351x | marketa.skrivankova
load