Přehled událostí ze dne 30. listopadu 2022

default news

Strážníci zastavili po setmění opilého cyklistu, neosvětlené jízdní kolo bylo kradené. Řidič na sebe upozornil porušením zákazové značky, nadýchal přes 2 promile.

Strážníci zastavili po setmění opilého cyklistu, neosvětlené jízdní kolo bylo kradené

Cyklistu jedoucího dávno po setmění na neosvětleném kole po chodníku si v úterý všimli strážníci  v Hybešově ulici. Také proto, že kličkoval ze strany na stranu ho zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Cizinec však měl u sebe jenom průkazku na pražskou hromadnou dopravu, a tak osobní údaje přijeli ověřit republikoví policisté. Zjevně opilý muž poté strážníkům při orientační zkoušce opakovaně nadýchal hodnotu bezmála dvě a půl promile. Jízdní kolo, na kterém jel, navíc figurovalo jako odcizené, a tak je sedmadvacetiletý muž kromě dalších prohřešků zároveň podezřelý z trestného činu. (pš)

Řidič na sebe upozornil porušením zákazové značky, nadýchal přes 2 promile

Přes zákazovou značku si zkrátil včera večer cestu do Štěpánské ulice řidič peugeotu. Hlídka městské policie ovšem byla tou dobou poblíž a okamžitě ho vyzvala k zastavení. Z jeho dechu cítila alkohol a čtyřiapadesátiletý muž přiznal, že vypil několik skleniček tvrdého alkoholu. To potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 2,32. Pro podezření z trestného činu si ho tedy převzala Policie České republiky. (pš)

Vytvořeno 30.11.2022 15:41:02 | přečteno 227x | pavel.soba
load