Přehled událostí ze dne 30. ledna 2023

Chodec vyčinil kurýrovi za odloženou elektrickou koloběžku, dostal od něj facku. Svědek považoval muže s mrtvicí za opilého, přesto mu poskytl ukázkovou pomoc a zburcoval strážníky. Strážníci asistovali policistům v době zásahu proti ozbrojenému pachateli.

Chodec vyčinil kurýrovi za odloženou elektrickou koloběžku, dostal od něj facku

Elektrická koloběžka odstavená v Jánské ulici rozčílila včera večer kolemjdoucího tak, že okamžitě vynadal kurýrovi, který na ní přijel vyzvednout jídlo do zdejší restaurace. Třicetiletý muž nechtěl údajně velmi sprosté urážky poslouchat a přiznal, že měl nutkání dát druhému muži za vyučenou. Během hádky mu proto uštědřil facku a zasáhl ho tak nešťastně, že mu způsobil krvavý šrám na nose. Podle svědků se pracovník rozvážkové služby dostal do konfliktu i s jedním z hostů restaurace, který měl k jeho způsobu používání koloběžky podobné výhrady. Kurýr si uvědomoval, že jeho reakce byla nepřiměřená. Strážníci ale přihlédli i k tomu, že u něj městská policie eviduje celou řadu jiných přestupků, a přímo na místě mu vyměřili pokutu za narušení občanského soužití. Napadený muž opakované nabídky ošetření odmítl. (jag)

Svědek považoval muže s mrtvicí za opilého, přesto mu poskytl ukázkovou pomoc a zburcoval strážníky


Každý člověk ležící na ulici rozhodně nemusí být pod vlivem alkoholu nebo drog. Znovu se to potvrdilo dnes kolem sedmé hodiny ráno, kdy strážníci vyrazili prověřit oznámení o netečném muži do Moravanské ulice. Svědek ho sice považoval za opilého, naštěstí ho to však neodradilo od snahy za každou cenu mu pomoci. Nejprve se ho pokoušel posadit a rozmluvit, po chvíli však pochopil, že neuspěje. Ve svém úsilí pokračoval tím, že se obrátil se na tísňovou linku městské policie. Dvaačtyřicetiletý muž přivolaným strážníkům dokázal odpovědět, že nemá cit v nohou. Žádný alkohol z jeho dechu však necítili a všimli si povislého koutku úst, a hned proto přivolali záchrannou službu. Zdravotníci potvrdili strážníkům jejich podezření, že by se mohlo jednat o cévní mozkovou příhodu, a okamžitě muže odvezli k vyšetření na tomografu. Důsledný přístup svědka a pohotová reakce hlídky tak dost možná přispěly k záchraně jeho života. (jag)

Strážníci asistovali policistům v době zásahu proti ozbrojenému pachateli


Šestice strážníků asistovala dnes přibližně od 8.20 hodin kolegům z Policie České republiky při jejich zásahu v Holandské ulici. Hlídky městské policie působily ve venkovních prostorách, kde zajišťovaly veřejný pořádek a především se staraly o bezpečnost evakuovaných lidí. Mnozí byli zejména v první fázi rozrušení a někteří z nich mimo jiné neopatrně vstupovali na silnici. Několik dalších hlídek městské policie včetně psovodů a pořádkové jednotky bylo připraveno v rezervě. Strážníci se podíleli na zajištění místa bezmála do 13. hodiny. (jag)

Vytvořeno 30.1.2023 14:48:25 | přečteno 222x | jakub.ghanem
load