Přehled událostí ze dne 30. ledna 2022

default news

Brno zasáhl silný vítr, strážníci odstraňovali škody, které napáchal. Žena se domáhala vstupu do bytového domu, rozbila při tom okno. Mladík rozházel odpadky, strážníci ho přiměli je uklidit. Muž popíjel alkohol před hlavním nádražím, strážníci zjistili, že je celostátně hledaný.

Brno zasáhl silný vítr, strážníci odstraňovali škody, které napáchal

Během neděle přijali strážníci přes dvě desítky oznámení spojených se silným větrem. Nejčastěji šlo o popadané stromy, oplocení, či obavu o možné poškození vozidel zaparkovaných v blízkosti stromů.

Hned dopoledne byli voláni do Bzenecké ulice, kde se na jedenáctipatrovém bytovém domě uvolnila plechová římsa zhruba čtyři metry dlouhá a metr široká. Hrozilo, že se vlivem silných poryvů větru utrhne a zřítí se dolů na chodník. Strážníci proto ihned přivolali hasiče. Mezitím kontaktovali majitele vozidel odstavených na přilehlém parkovišti a požádali je o přeparkování. Tím zajistili dostatek místa pro příjezd požární techniky. Po celou dobu zákroku hasičů pak hlídka městské policie dohlížela na to, aby do nebezpečného prostoru nikdo z kolemjdoucích nevstupoval.

V Rakovecké ulici pak vlivem větru popadaly slabší stromy a větve, které zasahovaly do silnice. Strážníci je motorovými pilami odřezali a z vozovky odstranili, zatímco jejich kolegové tu usměrňovali provoz.

Pletivo ohraničující probíhající stavbu se pak vlivem silného větru zřítilo do vozovky ve Vídeňské ulici.  Přivolaní strážníci ocelový plot ze silnice ihned odstranili a vyrozuměli stavbyvedoucího. Rychlým zákrokem naštěstí nedošlo k žádným škodám ani dopravním nehodám.

Do Líšně vyjížděla hlídka kvůli uvolněným anténám a hromosvodu na střeše bytového domu. Také v tomto případě kontaktovala správce budovy a do jeho příjezdu dohlížela na to, aby se nikomu z procházejících nic nestalo.

V Pisárkách zase hlídka městské policie odstraňovala vyvrácený strom z části zasahující do vozovky. Necelou hodinu strážníci usměrňovali provoz  také v Korejské ulici, kde statný jehličnatý strom spadl na trolejové vedení. (ms)

Žena se domáhala vstupu do bytového domu, rozbila při tom okno

Vstupu do bytového domu v Bohunicích se v noci na pátek prý dožadovala žena usilovným zvoněním na svého příbuzného. Údajně u něj chtěla přenocovat, s tím ale nesouhlasil a její údajné pokusy dostat se dovnitř prý ignoroval. Její vytrvalé zvonění ho však přimělo přivolat prostřednictvím linky 156 hlídku městské policie. Ve chvíli, kdy se strážníci blížili k domu, spatřili uvedenou pětatřicetiletou ženu, jak rozbíjí skleněnou výplň okna umístěného vedle vchodu. Hlídka ji ihned vyzvala, aby v ničení okna přestala a ona poslechla. Žena přiznala, že sklo o velikosti zhruba tři metry čtvereční rozbila úmyslně a souhlasila s uhrazením škody. Tu však nebylo možné ihned vyčíslit, její výše pravděpodobně nedosáhne částky vyšší než deset tisíc korun, případem se proto bude zabývat správní orgán. (ms) 

Mladík rozházel odpadky, strážníci ho přiměli je uklidit

Mladý muž procházející v pátek večer podchodem znenadání kopl do odpadkového koše, který se vysypal na zem. To ho však zřejmě nijak nerozhodilo, protože ve své cestě pokračoval dál. Nevšiml si ale, že ho při tom viděli strážníci, kteří ho hned dostihli a zastavili. Mladý muž se tak na jejich výzvu musel ke koši vrátit a odpadky rozházené po zemi posbírat. S přihlédnutím k pečlivému úklidu strážníci nakonec celou záležitost uzavřeli domluvou. (ms) 

Muž popíjel alkohol před hlavním nádražím, strážníci zjistili, že je celostátně hledaný

Porušení městské vyhlášky se v pátek večer nevyplatilo pětašedesátiletému muži, který popíjel alkohol u hlavního nádraží. Strážníci ho pobídli, aby přestal, a vyzvali ho zároveň k předložení dokladů. Muž přiznal, že není místní a do Brna prý přijel teprve před pár dny. Že pravděpodobně jen tak neodjede zapříčinilo zjištění, že jde o celostátně hledaného muže. Porušení vyhlášky strážníci sice uzavřeli domluvou, muže ale hned poté předali do rukou přivolaných republikových policistů. (ms) Vytvořeno 30.1.2022 12:36:15 | přečteno 240x | marketa.skrivankova
load