Přehled událostí ze dne 30. června 2022

default news

Strážníci řešili přestupky cyklistů, jeden z nich tlačil ve vozíku vedle kola záchodovou mísu. Zmatený senior přišel na čerpací stanici, strážníci zjistili, že je pohřešovaný.

Strážníci řešili přestupky cyklistů, jeden z nich tlačil ve vozíku vedle kola záchodovou mísu

Netypický náklad si minulé pondělí odvážel cyklista setmělou Mlýnskou ulicí. Strážníci ho tam uviděli, jak jede na neosvětleném kole, které navíc kvůli jeho nákladu řídil pouze jednou rukou. Tou druhou totiž při jízdě přidržoval nákupní vozík, ve kterém převážel záchodovou mísu. Hlídka jeho večerní riskantní jízdu ihned ukončila a vyzvala dvaapadesátiletého muže k předložení dokladů. Zároveň ho upozornila, že jízdou na neosvětleném kole a držením pouze jednoho řídítka se dopustil dopravního přestupku. Muž se strážníky nesouhlasil, případem se tedy budou zabývat úředníci.

Těm bude své chování vysvětlovat také čtyřiatřicetiletý cyklista, který ve stejný den odpoledne na Moravském náměstí nerespektoval světelný signál na semaforu. Nejdříve sice ve směru od Žerotínova náměstí na svítící červenou zareagoval a zastavil. Po chvíli se ale začal netrpělivě rozhlížet, a nakonec do křižovatky i přes signál stůj přece jen vjel. K jeho smůle za ním ale stálo služební vozidlo hlídky městské policie. Strážníci tedy jedoucího cyklistu ihned za pomocí výstražných světel za frekventovanou křižovatkou zastavili. I když připustil, že pochybil, odmítl se strážníky dopravní přestupek dořešit. Také tento případ společně s kamerovým záznamem postoupili správnímu orgánu. (ms)

Zmatený senior došel na čerpací stanici, strážníci zjistili, že je pohřešovaný

Na staršího muže, který v tropickém odpoledni dorazil pěšky k čerpací stanici a bezradně se pohyboval mezi stojany, upozornili ve středu na linku 156 zaměstnanci černovické benzinky. Že zřejmě nemá povědomí o tom, kde se nachází a chová se zmateně, poznali i z toho, že jim u pokladny začal zničehonic odevzdávat svoje osobní věci. Přivolaní strážníci se přesvědčili, že muž nemá viditelná zranění a vzhledem k tomu, že byl znatelně zesláblý, poskytli mu první pomoc a přivolali zdravotníky. Ještě před jejich příjezdem vyšlo najevo, že jde o osmaosmdesátiletého muže, kterého policie už nějakou dobu pohřešovala. Hlídka tedy vyrozuměla republikové kolegy. Zdravotníci pak seniora po prvotním ošetření převezli sanitkou do nemocnice. (pš)


Vytvořeno 30.6.2022 15:29:22 | přečteno 319x | marketa.skrivankova
load