Přehled událostí ze dne 30. března 2012

P1010129_01.JPG

Hlídka pomáhající ležícím osobám čelila agresivnímu útoku. Strážníci odchytové služby vyjížděli k nemocné fretce na chodníku. Strážníci přivoláni k motocyklu utopenému v řece.

Hlídka pomáhající ležícím osobám čelila agresivnímu útoku

Brutálním napadáním ze strany silně podnapilých osob skončila snaha bystrcké hlídky strážníků o pomoc dvěma nehybně ležícím lidem. Včera kolem půl osmé večer dorazila hlídka do Ečerovy ulice, kde měla ležet podnapilá osoba. Hlídka u parkoviště pod altánem spatřila skupinu pěti osob pod vlivem alkoholu, z nichž dvě ležely na zemi a nebyly schopny chůze ani komunikace a v jejich blízkosti byli tři štěkající rottweileři. Hned po vystoupení z vozu začal na strážníky ze skupiny křičet padesátiletý muž a verbálně je napadal. Vzhledem k tomu, že ležící muž a žena nebyli schopni ani odpovídat na dotazy, přivolali strážníci přes operační středisko záchrannou službu s lékařem. Agresivní muž na hlídku i nadále dorážel, opakovaně jednomu ze strážníků vyhrožoval zabitím, potom se jej pokoušel fyzicky napadnout. Strážník byl proto nucen bezodkladně použít sebeobranné techniky, muže svedl na zem, a protože podezřelý byl stále agresivnější, nasadil mu služební pouta. V tom však jednačtyřicetiletá žena s rottweilerem začala na strážníka křičet, aby muže pustil a pak poštvala svého rottweilera na zakročujícího strážníka. Druhý člen hlídky, který do té doby zajišťoval zbývající osoby a psy, celou vypjatou situaci ukončil zpacifikováním ženy i zajištěním jejího psa. Celým případem se nyní zabývá republiková policie. Všechny čtyři podnapilé osoby skončily na záchytce. (jag)

Strážníci odchytové služby vyjížděli k nemocné fretce na chodníku

 Neobvyklé oznámení přijali strážníci  operačního střediska dnes v dopoledních hodinách. Na linku 156 totiž zatelefonovala vnímavá žena, která uvedla, že se před jedním z nájemních domů pohybuje nemocná fretka. Vzhledem k tomu, že se mělo zvířátko podivně plazit, zapůsobilo její chování na kolemjdoucí dojmem, že byla fretka patrně v ohrožení života. K vyřešení problému s nemohoucím zvířátkem  v ulici Antala Staška v Černých Polích  proto vyjel strážník odchytové služby, který  nemocnou fretku odvezl z místa a předal do péče odborníkům z mysliveckého sdružení.(dk)

Strážníci přivoláni k motocyklu utopenému v řece

Červený předmět větších rozměrů vyčnívající z řeky Svitavy zahlédl v pátek ráno muž v Maloměřicích. Když přistoupil blíž, rozpoznal motocykl, který před nedávnem zjevně prošel celkovou renovací. Jelikož oznamovatel nikde v blízkosti nezahlédl osobu, která by mohla být majitelem motorky, usoudil, že na pozadí stroje v řece by mohlo být případné protiprávní jednání a zavolal strážníky. Poté, co hlídka na místě učinila veškerá potřebná opatření, kontaktovala republikovou policii. Při dalším šetření se podařilo zjistit kontakt na majitele, který sdělil, že uvedený motocykl mu byl odcizen z chaty poblíž místa nálezu. Pátrání po pachateli trestného činu je teď na republikové policii. (pš)

Vytvořeno 30.3.2012 8:33:00 | přečteno 23x | ernest
load