Přehled událostí ze dne 3. dubna 2022

Uklidme Cesko 2022

Muž se zadrženým řidičákem projel zákazem vjezdu, přistihli ho hlídkující strážníci.  Pes prý pokousal penzistu v bytovém domě, majitelka zvířete dává vinu sousedům. Muž přemísťoval plné odpadkové koše ulicemi na jihu Brna, potom je táhl zpátky. Brněnští strážníci při akci Ukliďme Česko naplnili 200 velkých pytlů odpadem, našli i stříkačky.

Muž se zadrženým řidičákem projel zákazem vjezdu, přistihli ho hlídkující strážníci

Jezdil autem bez řidičského průkazu, a teď mu hrozí vězení. Zásadní chybu udělal v pátek večer sedmatřicetiletý muž, když se posadil za volant škodovky a vyrazil do centra města. Před osmou hodinou ho strážníci postřehli při jeho dalším pochybení. V Benešově ulici projel zákazem vjezdu, pro který mají podle dodatkové tabulky výjimku jen vozidla dopravního podniku. Hned po zastavení hlídkou městské policie muž vystoupil a několikrát se jí omluvil. Po jeho počátečním náznaku, jestli by nebylo možné prohřešek přejít bez povšimnutí, mu hlídka jednoznačně dala najevo, že takové řešení nepřichází v úvahu. Vysvětlení jeho návrhu se dočkala dřív, než mohla ověřit jeho osobní údaje. Muž natáhl ruku s občanským průkazem, ale ten řidičský strážníkům nepodal. Sám vysvětlil, že o něj už dříve přišel kvůli zákazu řízení. Strážníci tedy muže předali policistům jako podezřelého z trestného činu. (jag)

Pes prý pokousal penzistu v bytovém domě, majitelka zvířete dává vinu sousedům

Bytový dům ve Starém Lískovci tvoří podle zdejších obyvatel už delší dobu kulisu vleklému sporu o správné venčení psa. Ten údajně naposledy v pátek odpoledne bezdůvodně pokousal na koleni sedmasedmdesátiletého muže stojícího u poštovní schránky. Senior ukázal strážnicím otisky zubů a řekl jim jméno sousedky, ke které sem hlídka už v minulosti vyjížděla. Padesátnice se důrazně ohradila proti tvrzení, že svého psa nezvládá a on dlouhodobě ohrožuje a děsí ostatní uživatele bytů. Na vině jsou podle ní právě sousedé, kteří zvíře šikanují tím, že ho nenechají v klidu projít a záměrně se na chodbě aranžují do pozic, ve kterých se svými těly ocitají v bezprostřední blízkosti jeho tlamy. Svědci oproti tomu vzpomínali na situace, kdy na ně prý pes agresivně dorážel a ukousl instalatérovi kapsu na montérkách. Případ projednají úředníci ve správním řízení. (jag)

Muž přemísťoval plné odpadkové koše ulicemi na jihu Brna, potom je táhl zpátky

Zvláštní, ale neškodnou zálibu má muž, kterého brněnští strážníci v těchto dnech několikrát kontaktovali na jihu Brna. Impulsem k tomu byly vždy telefonáty na linku 156. Svědci ho totiž viděli táhnout ulicemi koše na komunální odpad a předpokládali, že se je snaží ukrást. Hlídka městské policie ho však například včera vpodvečer pozorovala, jak popelnici vrací na její původní místo. Z dřívějška už důvod jeho počínání znala a padesátiletý muž pobaveně potvrdil, že i tentokrát je jeho motivace stejná. Koše s nevytříděným komunálním odpadem přesouvá do blízkého ekodvora, kde jejich obsah pečlivě rozdělí do kontejnerů na sklo, papír, plasty a další materiál. Popelnici potom rychle odtáhne zpět. Tímto koníčkem si krátí dlouhou chvíli a současně se svým dílem snaží přispět ke zlepšení životního prostředí. Všechny nádoby na odpad byly skutečně na svých místech a v jejich okolí byl pořádek. Strážníci tedy usoudili, že se ekologicky smýšlející muž žádného přestupku nedopustil. (jag)

Brněnští strážníci při akci Ukliďme Česko naplnili 200 velkých pytlů odpadem, našli i stříkačky

Pět desítek brněnských strážníků rozdělených do čtyř úklidových skupin pomáhalo v sobotu při akci Ukliďme Česko zbavit Brno odpadků. Dva z těchto úklidů, situované do středu města, organizovala přímo městská policie. Strážníci si zvolili náročný terén podél Uhelné a Železniční ulice včetně okolí blízké cyklostezky. Vrchovatě tady naplnili sto velkých pytlů především plastovými a skleněnými láhvemi i plechovkami. Další dva úklidy, ke kterým se strážníci připojili, naplánovaly úřady městských částí. Konkrétně se zaměstnanci městské policie zapojili do očisty Černovic podél Hájecké a Vinohradské ulice a na tradiční spolupráci s radnicí navázali i v Králově Poli. V této městské části si vzali na starost oblast Myslínovy ulice. Při těchto dvou úklidech využili také přibližně stovku pytlů. Strážníkům během dne prošly rukama mimo jiné balíky skelné vaty, pneumatiky, a dokonce i zvířecí lebka. Z ulic odstranili šedesát použitých injekčních stříkaček. (jag)


Vytvořeno 4.4.2022 14:53:52 | přečteno 164x | marketa.skrivankova
load