Přehled událostí ze dne 3. června 2022

default news

Strážníci asistovali na Nových sadech, archeologové tam našli bombu z druhé světové války. Strážníci v centru našli tašku s třinácti tisíci korunami, majitel už ji má zpět.

Strážníci asistovali na Nových sadech, archeologové tam našli bombu z druhé světové války

Do rozsáhlé akce v okolí Nových sadů se včera odpoledne na žádost policistů zapojilo sedm hlídek strážníků. Vyžádal si to nález archeologů, kteří tady při průzkumech našli přibližně stokilovou leteckou pumu z druhé světové války. Nebezpečnou situaci tedy bylo zapotřebí rychle řešit. Strážníci proto neprodleně kontaktovali obyvatele okolních domů a také zaměstnance v přilehlých kancelářích, aby budovy okamžitě opustili. Strážníci tak pomohli evakuovat zhruba šest set osob. Policisté okolí nálezu uzavřeli, omezení platilo jak pro pěší, tak pro motoristy. Nechyběla tu tedy ani hlídka dopravní jednotky městské policie, která odkláněla dopravu na objízdné trasy. Pyrotechnici bombu deaktivovali a odvezli do bezpečí, a tak se evakuovaní lidé přibližně po dvou hodinách mohli vrátit zpátky do objektů. (ms)


Strážníci v centru našli tašku s třinácti tisíci korunami, majitel už ji má zpět

Čtvrteční odpoledne se pravděpodobně nevyvíjelo podle představ muže, který v centru města ztratil tašku s osobními věcmi. Štěstím ale bylo, že si zavazadla bezprizorně ležícího na zemi všimla hlídka městské policie, která právě kontrolovala Masarykovu ulici. Strážníci se nejprve pokusili dohledat majitele někde poblíž, bohužel bez úspěchu. V tašce pak společně s nákupem a osobními doklady našli také hotovost ve výši třinácti tisíc korun. Hlídka se tedy vydala na adresu padesátiletého muže, kde se jim ho podařilo kontaktovat. Muž strážníkům potvrdil, že tašku skutečně postrádá a bez váhání jim přiblížil její obsah. Že je jejím majitelem se strážníci ujistili také ověřením jeho osobních údajů. Muž si následně obsah tašky překontroloval, a když strážníky ujistil, že mu nic nechybí, s velkým poděkováním se s nimi rozloučil. (ms)Vytvořeno 3.6.2022 8:28:01 | přečteno 287x | marketa.skrivankova
load