Přehled událostí ze dne 3. července 2022

Strážníci přistihli u přehrady dvě silně opilé patnáctileté dívky.  Opilý řidič si v autě s propadlou technickou kontrolou krátil cestu protisměrem.  V noci prý chodili po autech a ničili dopravní značení, čtveřici podezřelých strážníci rychle dopadli.  Mladík prý dřevěnou tyčí demoloval zastávky, neunesl rozchod s přítelkyní.

Strážníci přistihli u přehrady dvě silně opilé patnáctileté dívky

Rázný předěl mezi školním rokem a prázdninami udělaly dvě patnáctileté dívky, které strážníci přistihli koncem týdne u Brněnské přehrady. Ležely na zemi a byly při vědomí, ani jedna však nedokázala vstát a udržet se na nohou. K posouzení jejich zdravotního stavu hlídka tedy přivolala zdravotníky. Provedené dechové zkoušky u obou mladých žen vzápětí přinesly hodnoty přesahující 1,5 promile. Strážníci je tedy předali do péče zdravotníků a vyrozuměli také republikové policisty, kteří se případem dále zabývají. Jednu z dívek musela sanitka odvézt do nemocnice. (pš)

Opilý řidič si v autě s propadlou technickou kontrolou krátil cestu protisměrem

Jízdou do protisměru na sebe v noci na pátek upoutal pozornost hlídky městské policie řidič volkswagenu projíždějící Židenicemi. Na zapnutá výstražná modrá světla a rozsvícený nápis STOP řidič zareagoval a po zastavení předložil doklady. Z dechu čtyřiatřicetiletého muže byl silně cítit alkohol a zprvu odmítaná dechová zkouška u něho po chvíli přinesla opakovaně výsledek nad 1,3 promile alkoholu. Kromě již zmíněného dopravního přestupku se muž dopustil ještě dalšího tím, že jel autem s propadlou technickou kontrolou.

Jiný dopravní prohřešek má na svém kontě padesátiletý řidič vozu stejné značky, který v sobotu odpoledne dorazil ke křižovatce Koliště s Bratislavskou.  Červené světlo na semaforu nebral jako překážku, aby do ní vjel, a tak ho strážníci zastavili. Dechová zkouška se v jeho případě pohybovala okolo jednoho promile. Oba řidiče strážníci s podezřením na trestný čin předali policistům. (pš)

V noci prý chodili po autech a ničili dopravní značení, čtveřici podezřelých strážníci rychle dopadli

Po skupině mladíků poškozujících údajně kapoty odstavených osobních vozidel i dopravní značení pátrali v pátek nad ránem strážníci v Králově Poli. Náhodný svědek jim podezřelé osoby při telefonátu na linku 156 přesně popsal a jejich počínání ještě navíc stihl natočit na mobilní telefon. Hlídka městské policie tak obratem věděla kudy čtveřice mladíků odešla a po dopadení v Klatovské ulici je vyzvala k setrvání na místě. Jejich kolegové mezitím prošli společně se svědkem trasu, kde na kapotách poblíž zaparkovaných aut našli promáčklinu i stopy bot, které se nápadně podobaly podrážkám podezřelého devatenáctiletého mladíka. Podrobnou fotodokumentaci strážníci zajistili rovněž u vyvrácené dopravní značky a zničené informační cedule. Čtveřice mladíků je podezřelá z trestného činu. (pš)

Mladík prý dřevěnou tyčí demoloval zastávky, neunesl rozchod s přítelkyní

Rány šířící se z ulice přetrhly v sobotu brzy ráno spánek obyvatelům Bohunic a obrátili se na městskou policii. Strážníci k uvedené adrese okamžitě vyrazili a na zdemolované zastávce Pod Nemocnicí brzy uviděli pětadvacetiletého muže. Byl tam právě úplně sám a kolem sebe měl sedm tabulí skla vysypaných na zemi. Osmá sice zůstala na původním místě, ale byla v ní výrazná díra. Na výzvu k prokázání totožnosti pak muž navázal nechápavým výrazem a spojitost mezi vzniklou škodou a svojí osobou popíral. Přitom byl zjevně nervózní a rozmrzelý, snažil se odtud odejít a rozhazoval kolem sebe rukama tak prudce, že ho strážníci museli spoutat. Poblíž pak našli dřevěnou tyč, kterou prý svědek viděl v ruce mladého muže, když zastávku údajně ničil. Až poté mladík uvedl, že majetek poškodil kvůli rozchodu s přítelkyní. Současně vyšlo najevo, že podobně zničená je i další zastávka v okolí. Předpokládaná škoda zřejmě přesáhne hranici deseti tisíc korun, a tak je mladík podezřelý z trestného činu. (pš)     
Vytvořeno 3.7.2022 17:20:34 | přečteno 235x | pavel.soba
load