Přehled událostí ze dne 3. března 2023

Na pasteveckého psa napadajícího lidi vytáhli strážníci zbraň, údajná majitelka spala na lavičce. Žena se prý na ulici poutala k bývalému milenci, nedokázala se smířit s rozchodem. Muž si chtěl prý v klidu vypít v hospodě pivo, skončil v nemocnici. Strážníci během chvíle dopadli dvě celostátně hledané osoby, upozornily na sebe prý krádeží.

Na pasteveckého psa napadajícího lidi vytáhli strážníci zbraň, údajná majitelka spala na lavičce

V noci na středu zasahovalo několik hlídek městské policie u hlavního nádraží proti psovi, který údajně napadl tři cestující. Nikdo ho nehlídal a dlouhé vodítko se mu jen náhodou při pobíhání po ostrůvku omotalo kolem sloupku v přístřešku. I tak se ale mohl pohybovat několik metrů daleko a hrozilo, že se provaz znovu uvolní. Pes vyrážel proti náhodným kolemjdoucím a dva mladí muži se ke strážníkům sami přihlásili, aby jim řekli, že je pokousal na nohou. O chvíli dřív středoasijský pastevecký pes zahnal svými výpady procházející dívku až na koleje. Na lavičce v jeho blízkosti spala opilá třiatřicetiletá žena, která byla po probuzení na strážníky agresivní a tvrdila, že jí zvíře patří. Vodítko se dál postupně odmotávalo a strážník pořádkové jednotky, kterého více než šedesátikilový pes se štěkotem ohrožoval, si pro všechny případy připravil služební zbraň. Pes na to velmi překvapivě zareagoval tím, že se okamžitě zklidnil a zalehl na zem, a tak ji mohl strážník po chvíli zasunout zpátky do pouzdra. Žena mezitím hlídku napadla a skončila proto v poutech. Odchytová služba městské policie potom ve spolupráci s strážníkem z poříční jednotky psa zajistila a odvezla do útulku, kde nyní zjišťují, kdo je jeho skutečným majitelem. Ženu si převzali zdravotníci na záchytné stanici a čeká ji správní řízení. (jag)

Žena se prý na ulici poutala k bývalému milenci, nedokázala se smířit s rozchodem

Vášně vzniklé v partnerských vztazích se někdy mohou dostat zcela mimo kontrolu. Velmi neobvyklou a emotivní situací se strážníci zabývali včera kolem poledne v severozápadní části Brna. Po telefonátu na linku 156 přijeli do ulice, kde stál na chodníku sedmatřicetiletý muž a těsně vedle něj o několik let mladší žena. Když hlídka přišla blíž, uviděla, že jsou k sobě připnutí policejními pouty. Nejprve působili oba úplně klidně a žena podotkla, že jde o jejího bývalého milence, se kterým měla dlouhý vztah, a on ho náhle a bez jakéhokoliv varování ukončil. Hlídka městské policie oslovila svědka a ten popsal, že slyšel vřískot, a potom uviděl, jak žena na muži visí a bije ho do ramen i krku. Hned nato se mu údajně neúspěšně pokusila připoutat k noze a dál křičela a kopala kolem sebe. Dvojice k sobě byla v době přítomnosti hlídky připoutaná rukama. Žena ale odmítala, že by se k muži připnula, a stejně tak vinu odmítal on. Strážníci je pomocí svého klíče rozpoutali a přivolali i hlídku státní policie. Žena totiž muži údajně opakovaně dělá naschvály i v blízkosti jeho bytu a sama přiznala, že její hlavní snahou je komplikovat mu život. Republikoví policisté vyloučili spáchání trestného činu a případem se proto budou zabývat úředníci ve správním řízení. Ženě, která byla stále rozrušenější, strážníci několikrát nabídli přivolání zdravotníků. Rázně to ale odmítala a nakonec zatelefonovala svému kamarádovi, v jehož doprovodu brzy odešla. (jag)

Muž si chtěl prý v klidu vypít v hospodě pivo, skončil v nemocnici

Návštěva bystrcké restaurace se ve středu večer zřejmě nevyvíjela podle představ osmatřicetiletého muže, který si tu prý chtěl jen v klidu posedět a dát si pivo. Znenadání si k němu totiž přisedl starší neznámý muž a začal si s ním povídat o běžných věcech. To, co ale přišlo vzápětí, pro něj bylo velkým šokem. Když totiž zrovna upíjel ze sklenice, třiašedesátník se prý zničehonic a z nevysvětlitelných důvodů napřáhl a údajně bouchl o dvacet pět let mladšího muže do obličeje. Ten si následkem tohoto úderu pořezal tvář o sklo. Hlídka městské policie nejdříve poskytla první pomoc zraněnému návštěvníkovi tím, že mu krvácející ránu ošetřila a přivolala záchrannou službu. Zatímco ho zdravotníci odváželi do nemocnice, strážníci se zajímali, co bylo pro staršího muže impulsem k útoku. Na tuto otázku od něj ale odpověď nedostali. Vysvětlili mu tedy, že se stal podezřelým z narušení občanského soužití a případ předávají do správního řízení. (ms)

Strážníci během chvíle dopadli dvě celostátně hledané osoby, upozornily na sebe prý krádeží

Necelé dvě hodiny stačily ve středu večer strážníkům k dopadení dvou celostátně hledaných osob. Obě na sebe upoutaly pozornost údajnou krádeží, každá však v jiné části města. Nejprve tedy hlídka zamířila do nákupního centra nedaleko hlavního nádraží. Podle ostrahy volající na linku 156 si tu mladá dívka vyhlédla nové kousky oblečení, zaplatit za ně ale prý nehodlala. A přesně k tomu se údajná zlodějka strážníkům přiznala. Kontrolou jejích osobních údajů navíc hlídka zjistila, že je po dívce vyhlášeno pátrání. Stejným výsledkem skončilo ověření totožnosti mladíka, který prý bez zaplacení pronesl pokladnami supermarketu v Králově Poli deset másel bezmála za tři sta korun. Oba dva hledané, a zároveň podezřelé z majetkového přestupku, už tak chvíli nato strážníci předávali do rukou policistů. (ms)

Vytvořeno 3.3.2023 15:30:37 | přečteno 385x | jakub.ghanem
load