Přehled událostí ze dne 29. září 2022

default news

Muž chtěl za občerstvení platit cizí kartou, je podezřelý z trestného činu. Strážníci bleskově dopadli údajného sprejera, v Černých Polích prý ničil místním vybavení. Cyklista se marně pokoušel omládnout, byl celostátně hledaný.

Muž chtěl za občerstvení platit cizí kartou, je podezřelý z trestného činu

Na menší obezřetnost personálu včera pozdě večer možná spoléhal muž, který si v provozně rychlého občerstvení v centru Brna objednal jídlo a chtěl je uhradit platební kartou. Byla však viditelně poškozená, a tak se mu transakci dokončit nepodařilo. Zaměstnanci i proto vytušili, že karta může patřit někomu jinému. Třicátník to nepopíral ani před přivolanými strážníky, kteří ho navíc znali už z dřívějška. Proto hned věděli, že jméno zákazníka nesouhlasí s údajem vyraženým na plastu. Muž přitom hlídce tvrdil, že cizí platební kartu údajně našel v kontejneru. Strážníci ho vyzvali k setrvání na místě a republikovým policistům muže předali jako podezřelého z trestného činu. (pš)

Strážníci bleskově dopadli údajného sprejera, v Černých Polích prý ničil místním vybavení

Pouhé čtyři minuty od telefonátu na linku 156 stačily včera odpoledne strážníkům k dopadení údajného sprejera. V Černých Polích prý zeleným sprejem vytvořil velký nápis na vrata a kromě toho údajně ještě počmáral rozvodnou skříň i domovní schránku. Případné další škodě už strážníci zabránili, když mladíka odpovídajícího popisu zastavili v Durďákově ulici, kde od něho uslyšeli i doznání. Po jejich pobídce šestadvacetiletý muž dobrovolně vytáhl z batohu zelený sprej, od kterého měl zašpiněné také ruce. Případ s důvodným podezřením na spáchání trestného činu strážníci předali Policii České republiky. (pš)

Cyklista se marně pokoušel omládnout, byl celostátně hledaný

Radost z nápadu udělat ve svatováclavském státním svátku něco pro své zdraví dlouho nevydržela mladíkovi, kterého strážníci odpoledne zastavili ve Štěpánské ulici kvůli jízdě na kole po chodníku. Doklady u sebe neměl a kamaráda ve svém doprovodu žádal, aby za něho hlídce nadiktoval osobní údaje. Když to strážníci rozhodně odmítli, už zjevně nervózní hoch se je pokoušel zviklat tvrzením, že mu ještě nebylo ani patnáct let. Hned vzápětí se však sám usvědčil ze lži, když strážníkům nadiktoval datum narození, podle kterého však už tuto věkovou hranici překonal. Jeho pravou totožnost vzápětí ověřili republikoví policisté, a protože byl celostátně hledaný, rovnou si ho převzali. (pš)


Vytvořeno 29.9.2022 15:21:21 | přečteno 273x | pavel.soba
load