Přehled událostí ze dne 29. listopadu 2022

Tuňák

Nepřipoutaný muž jel krokem a najížděl u toho na chodník, řídil pod vlivem drog. Údajná zlodějka házela v prodejně tuňákem, konzervu pak hledala i pod regálem

Nepřipoutaný muž jel krokem a najížděl u toho na chodník, řídil pod vlivem drog

Vozidlo jedoucí rychlostí chůze zahlédli v pondělí dopoledne strážníci na Cejlu. Muž sedící za volantem nebyl připoutaný, a navíc i při velmi pomalé jízdě opakovaně najížděl pravými koly až na chodník. Po zastavení volkswagenu hlídka přišla také na to, že vozidlo má už několik měsíců propadlou technickou kontrolu. Šestadvacetiletý řidič byl ze strážníků lehce nervózní a chvílemi se choval netečně. Občanský ani řidičský průkaz u sebe neměl a hlídce řekl, že je zapomněl. Strážníky provedená dechová zkouška sice nepotvrdila, že by řídil opilý. Vzhledem k jeho chování ale měla hlídka podezření, že by mohl být pod vlivem jiných omamných látek. Jejich domněnku brzy potvrdil test na drogy provedený přivolanými policisty, který poukázal na přítomnost amfetaminu a metamfetaminu v mužově těle. Strážníci jim proto případ předali. (ms)

Údajná zlodějka házela v prodejně tuňákem, konzervu pak hledala i pod regálem

Krádež potravin, která později přešla do hry na schovávanou, nahlásil včera odpoledne strážníkům pracovník ostrahy z bystrckého obchodního centra. Vyslané hlídce ukázal na údajnou čtyřiatřicetiletou zlodějku a dodal, že se prý pokusila odcizit dvě konzervy tuňáka v olivovém oleji. Žena nepopírala, že takové zboží vzala do rukou a tvrdila, že je odhodila do regálů. Jedno balení nezaměnitelné pochoutky se pak skutečně našlo mezi žvýkačkami a pro druhé žena odhodlaně vyrazila k plechovkám s nealkoholickými nápoji. Ve snaze konzervu najít si sama od sebe na chvíli klekla a důkladně zkoumala i prostor pod regály. Proč nebyla úspěšná se už brzy ukázalo v zázemí prodejny. Nerozdělanou konzervu tuňáka totiž měla celou dobu u sebe. Protože majetkových přestupků má zákaznice v poslední době na svém kontě už víc, případ dořeší úředníci. (pš)


Vytvořeno 29.11.2022 13:27:39 | přečteno 261x | marketa.skrivankova
load