Přehled událostí ze dne 29. května 2022

default news

Strážníci dopadli ženu podezřelou z krádeže mobilu, odkazovala na sociální sítě. Mladý muž údajně rozbil židenickou zastávku, z přibližně třítisícové škody se bude zodpovídat. Opilý muž urážel strážníky a diktoval tři data narození, zamířil na záchytnou stanici. Za čtyři hodiny strážníci našli pět celostátně hledaných osob.

Strážníci dopadli ženu podezřelou z krádeže mobilu, odkazovala na sociální sítě

O mobilní telefon přišla v pátek v centru města mladá žena. Naštěstí to ale brzy zjistila a strážníkům řekla, že jí ho přímo na ulici ze zadní kapsy kalhot údajně vytáhla dívka, kterou doprovázel kamarád. Hlídka zjistila, kudy zmíněná dvojice odešla a osoby odpovídající popisu dostihla ještě poblíž. Dívka podezřelá z krádeže u sebe neměla doklady a hlídce navrhovala, aby si její osobní údaje ověřila podle profilu na sociálních sítích. Zánovní telefon v nepoškozeném stavu dostala majitelka zpátky ještě před příjezdem republikových policistů, kterým strážníci případ předali s podezřením na spáchání trestného činu. Dívka bez dokladů navíc byla v celostátním pátrání. (pš)

Mladý muž údajně rozbil židenickou zastávku, z přibližně třítisícové škody se bude zodpovídat  

Řinčení skleněné výplně na zastávce Krásného nahlásili svědci v noci na sobotu přes linku 156. Nejbližší hlídka městské policie tam okamžitě zamířila a sedmadvacetiletého muže, který to prý měl na svědomí uviděla na lavičce pod přístřeškem. Jen kousek od něho na zemi skutečně ležely dva roztříštěné skleněné díly. Muž strážníkům nejprve adresoval nechápavé pohledy, ale po chvíli se k poničení zastávky přiznal. Žádné vysvětlení svého chování ale nedodal. Odhadnutá škoda se bude zřejmě pohybovat okolo tří tisíc korun, a tak podezření z majetkového přestupku projedná správní orgán. (pš)

Opilý muž urážel strážníky a diktoval tři data narození, zamířil na záchytnou stanici

Kontrolu autohlídky městské policie v sobotu časně ráno nenechal bez povšimnutí třiadvacetiletý muž. Když ho strážníci v MInoritské ulici míjeli, vztyčil prostředníček a křikl na ně dvě vulgární urážky. Vystoupili proto ze služebního vozidla a zajímali se o důvody jeho chování. K těm nic neuvedl a navzdory zákonným výzvám odmítl prokázat svoji totožnost. Poté přece jen sdělil jméno i příjmení, ale zároveň dodal tři odlišná data narození. Zjevně opilý muž následně vystupňoval svoji agresivitu, pokoušel se utéct a nebezpečně rozmachoval rukama, takže ho strážníci museli spoutat. Ani pak se nedokázal ovládat, rušil noční klid, a protože dechová zkouška přinesla hodnotu přes dvě promile, za asistence hlídky zamířil na záchytnou stanici. Podezřením ze znevážení úřední osoby a dalších prohřešků se bude zabývat správní orgán. (pš)

Za čtyři hodiny strážníci našli pět celostátně hledaných osob

V noci z pátku na sobotu se strážníkům i s přispěním městských kamer podařilo dopadnout hned pět celostátně hledaných osob. Ačkoli v tomto směru jsou hlídky městské policie dlouhodobě velmi úspěšné, tentokrát jim k tomu stačilo rozmezí čtyř hodin. Nikdo z tří chlapců a dvou dívek nebyl plnoletý a někteří z nich se hlídky neúspěšně snažili zmást uváděním nepravdivých osobních údajů. Strážníci je našli u hlavního nádraží a v parku pod Petrovem a všechny předali republikovým kolegům. (pš)


Vytvořeno 29.5.2022 16:57:37 | přečteno 166x | pavel.soba
load