Přehled událostí ze dne 29. června 2022

default news
Strážníci řešili údajnou krádež oblečení za desetitisíce, na svědomí ji měly dvě dívky. Žena se strachovala o svou kamarádku, strážníky k ní navedl je všímavý svědek.

Strážníci řešili údajnou krádež oblečení za desetitisíce, na svědomí ji měly dvě dívky

Pro nové kousky oblečení vyrazily v úterý odpoledne do nákupního centra ve středu města dvě dívky. Jejich radost z nových modelů ale netrvala příliš dlouho. Doplatily totiž na to, že si je zřejmě chtěly nechat, aniž by za ně zaplatily. Jakmile ale s ukrytým zbožím v batozích prošly pokladní zónou bez zaplacení, zastavila je ostraha, která jejich záměr odhalila. V přítomnosti strážníků vyšlo najevo, že jedna dívka měla ve svém batohu oblečení za více než šest tisíc korun, a druhá v něm uschovala zboží přesahující hodnotu čtyř tisíc. Obě dvě se hlídce ke krádeži přiznaly. Protože nedošlo k poškození oblečení, mohli ho zaměstnanci prodejen vrátit zpět do regálů. Podezření z majetkového přestupku strážníci předali k projednání ke správnímu orgánu. (ms)

Žena se strachovala o svou kamarádku, strážníky k ní navedl všímavý svědek

Starost o kamarádku přiměla ženu v úterý dopoledne zavolat na linku 156. Volající strážníkům vylíčila, že před chvílí se svou známou mluvila po telefonu. Ta jí prý pouze řekla, že se nachází poblíž hlavního nádraží, je silně opilá a potřebuje pomoc. Více informací už se od ní prý nedozvěděla a posteskla si zároveň, že třiatřicetiletá známá na její další volání neodpovídá. Zatímco hlídka vyrazila ženu hledat, kolegové se s ní snažili spojit telefonicky. Zpočátku nebyli úspěšní, po chvíli ale ve sluchátku uslyšeli mužský hlas, který strážníkům sdělil, že našel majitelku telefonu ležet na zemi a nasměroval je k ní. Žena neměla viditelná zranění, vzhledem ke své opilosti se ale nedokázala ani postavit na nohy. Když strážníci provedli dechovou zkoušku, přístroj ukázal hodnotu 2,45 promile alkoholu. Hlídka tedy přivolala zdravotníky, kteří ženu za asistence strážníků převezli na záchytnou stanici. (ms)


Vytvořeno 29.6.2022 15:29:57 | přečteno 246x | marketa.skrivankova
load