Přehled událostí ze dne 29. března 2012

P1010129_01.JPG

Strážníci přivoláni k cizinci, který v baru prokopl skleněné dveře. Mladík se strážníkům prokázal občanským průkazem i dokladem o jeho ztrátě.

Strážníci přivoláni k cizinci, který v baru prokopl skleněné dveře

Zlost na skleněné výplni dveří si rozhodl vylít čtyřiatřicetiletý finsky hovořící host, který přišel ve středu nad ránem ve značně podroušeném stavu do jednoho z barů na Masarykově ulici a dožadoval se nalití. Když obsluha podniku odmítla vyhovět, cizinec začal personál verbálně napadat, a tak byl z baru vykázán. S odmítnutím se však nehodlal smířit a vzápětí se do podniku vrátil a svoje rozpoložení dal najevo prokopnutím výplně skleněných dveří. Když chtěl poté z místa, aniž by uhradil škodu, zmizet, personál přivolal strážníky. Muž zřejmě navzdory jazykové bariéře pochopil, co se chystá, a pokusil se opětovně uprchnout. Na schodišti však následkem klopýtnutí upadnul, a tak ho personál zdvihl a odvedl do jiného místa baru. Při tom cizinec náhle kousnul jednoho zaměstnance do předloktí. V přítomnosti hlídky strážníků už se muž uklidnil a výzvu k prokázání totožnosti bez výhrad akceptoval. Průchod agresivnímu jednání dal muž znova poté, co byl hlídkou vyzván, aby se k celé věci vyjádřil. Strážníky začal verbálně urážet a vyhrožoval jim zabitím. Hlídka muže důrazně vyzvala, aby zanechal protiprávního jednání a kvůli zranění na hlavě mu přivolala lékaře. I když strážníci cizinci vysvětlili důvod čekání, jeho snaha z místa uniknout neutuchala a dechovou zkoušku podrážděně odmítl. Přivolaný lékař po prvotní prohlídce nařídil transport do nemocnice, z níž muž posléze putoval k vystřízlivění na záchytku. Během převozu, kterému byli strážníci na žádost lékaře přítomni, se muž choval klidně. Celá věc byla k dořešení předána místně a věcně příslušnému správnímu orgánu. (pš)

Mladík se strážníkům prokázal občanským průkazem i dokladem o jeho ztrátě

Na rady svých přátel raději neměl dát sedmnáctiletý chlapec z Brna. Revizor ho včera odpoledne přistihl v tramvaji na ulici Terezy Novákové bez jízdenky a na pomoc si přivolal i strážníky městské policie. Mladík se totiž prokázal občanským průkazem, zároveň však vyšlo najevo, že u sebe má i doklad o jeho ztrátě. Mladý muž se strážníkům přiznal, že se tak zachoval úmyslně, protože mu to poradili jeho kamarádi. Zřejmě mu však zapomněli říct, že se tím dopustí závažného přestupku, za který může dostat pokutu až do výše patnácti tisíc korun. Prokazování údajů občanským průkazem, jehož ztráta, odcizení nebo zničení byly nahlášeny, totiž zakazuje zákon. Hlídka proto celou záležitost postoupila správnímu orgánu, který mladíkovo chování prošetří. (jag)

Vytvořeno 29.3.2012 11:43:00 | přečteno 20x | ernest
load