Přehled událostí ze dne 28. září 2022

default news

Strážníci dostali z nepříjemností seniora, který zapomněl, kde zaparkoval. Strážníci přistihli muže při svižné jízdě, řidičský průkaz nikdy nevlastnil. Celostátně hledaná dívka se ukrývala u bankomatu.

Strážníci dostali z nepříjemností seniora, který zapomněl, kde zaparkoval

Pocity bezradnosti přepadly seniora, který odpoledne před státním svátkem navštívil bohunickou poštu. Před budovou chodil notnou chvíli sem a tam, což postřehl kolemjdoucí a nabídl mu pomoc. Dvaasedmdesátiletý muž se mu svěřil, že neví, co má dělat. Přijel totiž autem, a už si nedokázal ani přibližně vybavit, kde zaparkoval. Přivolaní strážníci se dozvěděli, že muž bydlí v jiné části Brna, a k nepříjemné situaci tak zřejmě přispěla i neznalost této lokality. Hlídka od seniora zjišťovala upřesnění, jak daná ulice vypadala a než odjela, přislíbila mu, že se po jeho renaultu pokusí podívat. S využitím místní znalosti pak strážníci jeho auto našli asi kilometr od pošty. Vděčný senior tak zanedlouho usedl za volant a odjel domů. (pš)

Strážníci přistihli muže při svižné jízdě, řidičský průkaz nikdy nevlastnil

Při kontrole dodržování rychlostních limitů strážníci v úterý odpoledne v Komárově ulici zastavili audi. V úseku s několika přechody pro chodce překročilo povolenou padesátku o více než 20 kilometrů v hodině. Sedmatřicetiletý muž sedící za volantem hlídce oznámil, že u sebe nemá žádné doklady. Přestože dechová zkouška u něho ukázala nulovou hodnotu alkoholu, ke zjištěným prohřeškům přibyl ještě další. Ukázalo se, že muž není držitelem platného řidičského oprávnění a navíc ho ani nikdy neměl. Přivolaní republikoví policisté muži zakázali další jízdu a případ bude mít dohru u správního orgánu. (pš)

Celostátně hledaná dívka se ukrývala u bankomatu

Delší dobu obsazená místnost s bankomatem v centru města znemožňovala ve středu ráno její využití další klientům. Uvnitř se zdržovala mladá dívka, a přestože nevybírala hotovost, stále se neměla k tomu, aby prostory opustila. Teprve po výzvě přivolaných strážníků vyšla ven. Následné ověření totožnosti ukázalo, že jde o celostátně hledanou dívku, která utekla z výchovného zařízení. Hlídka městské policie ji proto předala republikovým kolegům. (pš)  


Vytvořeno 28.9.2022 14:47:50 | přečteno 225x | pavel.soba
load