Přehled událostí ze dne 28. srpna 2022

default news

Muž prý zakončil návštěvu plivnutím na hostitelku a ujel, strážníci znají jeho totožnost. Hlídka odhalila muže s cizími platebními kartami, upozornil na sebe ničením majetku. Mladík vyučoval na ulici box, připomínky náhodného svědka si údajně vyložil jako pobídku k útoku. Řidič se postaral o muže ležícího v noci na přechodu, zachraňovaný ho pak údajně napadl. Strážníci se zapojili do likvidace následků velkých přívalových srážek

Muž prý zakončil návštěvu plivnutím na hostitelku a ujel, strážníci znají jeho totožnost

Žádného vděku za svoji pohostinnost se v sobotu nedočkala mladá žena z Brna. Vše začalo tím, že zaslechla bouchání na balkonové dveře a když za nimi uviděla svého známého, pozvala ho dál. Společně strávené chvíle však prý dospěly k ostřejší výměně názorů, při které rozčílený třicátník údajně po bytě rozházel věci své hostitelky. Kromě toho ji prý udeřil do hlavy a údajně na ni ještě plival. Bez náznaku vřelého rozloučení pak údajně odjel na jízdním kole. Zklamaná žena poté odmítla lékařské ošetření, které ji přivolaní strážníci nabídli. Přestože nikde v okolí už nezdvořilého návštěvníka nezastihli, hlídce se po chvíli podařilo zjistit jeho totožnost. Mladé ženě pak strážníci doporučili, jak se má zachovat, kdyby se muž vrátil. Kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití případ míří k projednání správnímu orgánu. (pš)

Hlídka odhalila muže s cizími platebními kartami, upozornil na sebe ničením majetku

Kopáním do odpadkových košů a nahýbáním sloupku si krátil sobotní odpoledne muž v centru Brna. Strážníci ho přistihli na náměstí Svobody a svoje chování jim u čerstvě poškozeného koše a vyvráceného sloupku nedokázal vysvětlit. Jedenatřicetiletý cizinec byl bez dokladů, a tak se hlídka před jeho předvedením na policejní služebnu, musela nejdřív přesvědčit, zda není ozbrojený. Přitom vyšlo najevo, že u sebe schovává tři platební karty vystavené na odlišná jména, a že se s nimi pravděpodobně neoprávněně pokoušel uskutečnit několik transakcí. Strážníci ho tedy předali policii jako podezřelého z trestného činu. (pš)

Mladík vyučoval na ulici box, připomínky náhodného svědka si údajně vyložil jako pobídku k útoku 

Pomyslný venkovní ring si v sobotu večer zřídil jednadvacetiletý muž v Husovicích. Ke vchodu do domu vzal mladšího hocha, kterému prý předváděl boxerské taktiky a ukazoval mu, jak se má správně vykrývat před možným úderem. Dřív než výuka skončila, počínající déšť dvojici zajistil i jednoho náhodného diváka, a to muže, který se před kapkami schoval poblíž. Nerovné boxerské klání chvíli sledoval a pak se údajně proti takové formě ohradil. Samozvanému učiteli úpolového sportu se však prý výhrady pozorovatele nelíbily a zpětnou vazbu si vyložil tak, že na dvaačtyřicetiletého muže údajně zaútočil. Po telefonátu na tísňovou linku 156 na uvedenou adresu přispěchali strážníci a našli tam muže v roztrženém tričku a s krvácejícím zraněním v obličeji. Poskytli mu první pomoc a přivolali zdravotníky i republikovou policii. Údajného agresora se hlídkám podařilo vzápětí dopadnout, a ze svého jednání se bude zodpovídat. Zraněného muže odvezla sanitka do nemocnice. (pš)

Řidič se postaral o muže ležícího v noci na přechodu, zachraňovaný ho pak údajně napadl

K osudu muže ležícího na přechodu pro chodce nebyl lhostejný řidič projíždějící v noci na neděli Soběšicemi. Okamžitě zastavil, shýbl se k němu a se zjištěním, že žije, obratem zavolal na tísňovou linku 155. Spícího jednatřicetiletého muže po chvíli dokázal probudit a snažil se ho dostat do bezpečí na chodník. Ležící muž byl ale zřejmě pod vlivem drog a řidičově snaze nebyl téměř vůbec nápomocen. I když ho prý šofér dokonce prosil, aby počkal na příjezd sanitky, náhle se prý k zachránci začal chovat agresivně, nadával mu a strhl ho prý na zem. Pak řidiče údajně ještě udeřil do obličeje, ale to už dorazili záchranáři a také strážníci a v dalším napadání mu zabránili. Zraněný řidič měl po incidentu bouli na hlavě a po těle drobné šrámy, a tak ho zdravotníci po prvotním ošetření odvezli sanitkou do nemocnice. Podezření z přestupku proti občanskému soužití dořeší správní orgán. (pš)

Strážníci se zapojili do likvidace následků velkých přívalových srážek

Do odstraňování následků vydatných dešťových srážek se v sobotu večer zapojili i brněnští strážníci. Přívaly v několika ulicích zaplavily silnice a hlídky městské policie na žádost hasičů odčerpávajících vodu asistovali usměrňováním dopravy a naváděním řidičů na objízdné trasy. Strážníky tak zaměstnaly třeba problémy u líšeňské spalovny nebo u zatopeného tunýlku ve Vinohradské ulici. Podobné nepříjemnosti byly na Kolišti, kde velká voda dokonce na čas uvěznila dvě vozidla a také v Uhelné a Svatopetrské ulici, kde kanalizační vpusti nezvládaly všudypřítomnou vodu přijímat. (pš)

Vytvořeno 28.8.2022 17:41:38 | přečteno 355x | pavel.soba
load