Přehled událostí ze dne 28. října 2022

dopravni nehoda bitesska

Mladá žena zřejmě usnula za volantem, byla pod vlivem drog. Strážníci byli jako první u dopravní nehody v Bítešské ulici, téměř dvě hodiny tu usměrňovali provoz.

Mladá žena zřejmě usnula za volantem, byla pod vlivem drog

Na netečnou ženu sedící v údajně nabouraném autě upozornil ve středu odpoledne na lince 156 volající ze Starého Lískovce. Když ji strážníci kontaktovali, stále seděla uvnitř fabie. Byla sice při vědomí, působila ale velice unaveně a zmateně a jen stěží s nimi komunikovala. Než se tedy začali pídit po příčině poškozeného pravého předního blatníku a dveří, ujistili se, že není zraněná a nepotřebuje lékařské ošetření. Čtyřiadvacetiletá žena hlídce nakonec vysvětlila, že vozidlo údajně poničila už předešlý den, kdy s ním prý narazila do popelnice. Svoji apatii pak zdůvodnila velkou únavou. Auto prý na ulici zastavila právě proto, že se jí chtělo spát. Strážníky provedená dechová zkouška vyvrátila sice přítomnost alkoholu, vzhledem k jejímu chování ale hlídka pojala podezření, že by mohla být pod vlivem drog. To jim zakrátko potvrdil také test provedený přivolanými policisty, kteří si následně případ od strážníků převzali. (ms)

Strážníci byli jako první u dopravní nehody v Bítešské ulici, téměř dvě hodiny tu usměrňovali provoz

K dopravní nehodě několika vozidel došlo v pátek odpoledne v Bítešské ulici směrem na Prahu. Jako první u havarovaného vozidla značky Land Rover byla hlídka městské policie. Vše nasvědčovalo tomu, že na mokré vozovce dostalo smyk, přední částí narazilo do protihlukových zábran a tím dvě z nich poškodilo. Přitom došlo ke kolizi dalších dvou osobních aut, kdy mercedes prudce zabrzdil, aby se vyhnul střetu s již nabouraným vozidlem. Na jeho náhlou změnu rychlosti ale nestihl zareagovat řidič toyoty a střetl se s ním. Strážníci si tedy nejprve ověřili, že nikdo z účastníků nepotřebuje lékařské ošetření, a přivolali republikové policisty, kterým případ předali. Na jejich žádost tu pak další dvě hlídky městské policie ještě více než hodinu usměrňovaly provoz. (ms)Vytvořeno 28.10.2022 13:20:48 | přečteno 377x | marketa.skrivankova
load