Přehled událostí ze dne 28. prosince 2022

Nález 29 400 korun bankomat

Poctivý muž nevycházel u bankomatu z údivu, strážníci vraceli majiteli bezmála třicet tisíc korun. Vůni deodorantů ani šarm řasenky žena nezakusila, údajnou krádeží v prodejně riskovala vězení.

Poctivý muž nevycházel u bankomatu z údivu, strážníci vraceli majiteli bezmála třicet tisíc korun

Chvilková roztržitost bankovního klienta rozehrála zajímavou zápletku případu, který v závěru roku zaměstnal brněnské strážníky. S prvotní informací se jim ozval muž, který chtěl v úterý odpoledne v Králově Poli vybrat hotovost, ale typické chrčení z bankomatu uslyšel dřív, než se ho stihl dotknout. Chvíli čekal, co bude následovat, a když stejný proces dál pokračoval, zmáčkl tlačítko STOP. V tom na něho čekalo další překvapení – z bankomatu vyjela nejprve karta jiného klienta a následně i objemná hromádka 197 bankovek dvou nominálních hodnot. Vyslaná hlídka si od nálezce všechno převzala a po důkladném přepočítání veškeré hotovosti došla k částce bezmála třicet tisíc korun. U republikových policistů strážníci obratem ověřili, že karta nepochází z trestné činnosti, a tak mohli kontaktovat šťastného majitele. Ten si na služebnu městské policie přišel 29 400 českých korun i platební kartu vyzvednout a s poděkováním zároveň vysvětlil, jak k situaci došlo. K bankomatu dorazil zamyšlený a kvůli nenadálému hovoru odešel dřív, než se celá transakce dokončila. (pš)

Vůni deodorantů ani šarm řasenky žena nezakusila, údajnou krádeží v prodejně riskovala vězení

Ani davy lidí pohybujících se v obchodech při povánočních výprodejích nepomohly stát se nenapádnou mladé zákaznici slatinského supermarketu. Zaměstnanec hlídací služby zaznamenal, že si při úterní večerní návštěvě do kabelky vložila několik kusů kosmetiky a od té chvíle ji nespustil z očí. Kolem pokladen tak sice proklouzla bez zaplacení, ale krádež jí neprošla. Přivolaní strážníci zjistili, že kromě deseti deodorantů má u sebe ještě dvě řasenky v celkové hodnotě bezmála 2400 korun. Po ověření totožnosti vyšlo najevo, že třicetiletá žena byla v minulosti za majetkovou kriminalitu už pravomocně odsouzena, takže jí hrozí vězení. (pš)


Vytvořeno 28.12.2022 16:20:19 | přečteno 248x | pavel.soba
load