Přehled událostí ze dne 28. listopadu 2022

default news

Muž s téměř dvěma promile se pokusil strážníkům utéct, skončil na záchytce. Neřidič údajně jel pod vlivem drog, upozornil na sebe rozhazováním věcí po parkovišti.

Muž s téměř dvěma promile se pokusil strážníkům utéct, skončil na záchytce

Volající na linku 156 upozornil v neděli odpoledne strážníky na muže údajně kopajícího do zaparkovaných aut v severní části města. Kromě jeho podoby jim zároveň upřesnil, že míří do Merhautovy ulice. Hlídka městské policie tam zakrátko zastavila devětadvacetiletého muže odpovídajícího popisu, který byl evidentně silně opilý. Jeho nálady se velmi často měnily z agrese v pláč. Zatímco ho jedna hlídka strážníků vyzvala k provedení dechové zkoušky, která přinesla výsledek 1,88 promile alkoholu, druhá se vydala zkontrolovat okolní vozidla. Žádná poškozená auta ale naštěstí neobjevila. Při čekání na zdravotníky začal být muž značně nervózní a zničehonic se rozeběhl směrem k silnici. Strážníci ho tedy ihned zastavili, a aby zamezili jeho dalšímu pokusu o útěk, spoutali ho. Na záchytnou stanici tak chvíli na to zamířil v doprovodu hlídky městské policie. (ms)

Neřidič údajně jel pod vlivem drog, upozornil na sebe rozhazováním věcí po parkovišti

Podivné chování muže, který v pondělí brzy ráno chodil ve Starém Lískovci mezi zaparkovanými a rozhazoval kolem sebe věci, zaskočilo náhodného svědka. Přivolaní strážníci zjistili, že muž údajně krátce před tím přijel autem, které nemělo registrační značku. Přistižený jednatřicetiletý muž hlídce nejprve tvrdil, že on vozidlo neřídil a dovezl ho tam kamarád. Celou situaci ovšem zachytily kamery, a tak muž přestal zapírat. Strážníkům předložil jenom občanský průkaz a velký technický průkaz vystavený na jiný vůz. Proč jim takový doklad podal už objasnit nedokázal, a kromě toho uvedl, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil. Přivolaní republikoví policisté si ho pak převzali jako podezřelého z trestného činu. Zjistili totiž, že je pod vlivem amfetaminu a údajně také odjel od dopravní nehody, kterou pravděpodobně zavinil. (pš)Vytvořeno 28.11.2022 15:05:50 | přečteno 168x | marketa.skrivankova
load