Přehled událostí ze dne 28. července 2022

default news

Muž s kriminální minulostí hájil odepínání řetízku péčí o druhé. Strážníci dopadli muže, který prý demoloval zastávku, údajně ho rozčílil zmeškaný autobus. Strážníci byli svědky dopravní nehody, zraněnému poskytli první pomoc a usměrňovali dopravu.

Muž s kriminální minulostí hájil odepínání řetízku péčí o druhé, strážníci ho dopadli

VIDEO k případu si můžete stáhnout tady

Starostí o druhé obhajoval svoje chování muž dopadený brněnskými strážníky. Obsluha kamer městské policie se na něj včera nad ránem zaměřila už ve chvíli, kdy se na ostrůvku u hlavního nádraží zkoumavě zahleděl na ležícího mladíka. Nahrála také to, jak mu prohmatával oblečení, posadil se vedle něj a rukama se přesunul i k jeho límci. Dohledové centrum na detailním záběru zachytilo, jak mu sahá na řetízek a odepíná ho. V tu chvíli však mladík procitl, proti muži rychle vykročil, zřejmě se rázně ohradil a řetízek si vzal zpět. Podezřelý třicátník se potom vydal k Masarykově ulici, ale nedošel dál než na nároží. Od náměstí Svobody totiž přispěchala autohlídka městské policie a dopadla ho. Strážníkům muž vehementně tvrdil, že měl o mladíka strach a jenom kontroloval jeho zdravotní stav. Na přímý dotaz jim přiznal, že ho nedávno propustili z vězení, kde byl právě kvůli krádežím. Teď mu hrozí, že se za mříže bude muset vrátit. (jag)

Strážníci dopadli muže, který prý demoloval zastávku, údajně ho rozčílil zmeškaný autobus

Průchod svým emocím dal prý v noci na čtvrtek opilý muž v Židenicích, kde si podle svědka volajícího na linku 156 údajně vybil vztek na zastávce městské hromadné dopravy a odjel tramvají směrem do centra. Zatímco se jedna hlídka strážníků vydala za ním, její kolegové mezitím jeli ověřit rozsah způsobené škody. Devětašedesátiletého muže odpovídajícího popisu strážníci za chvíli dostihli a vyzvali k vystoupení. Sám se k poškození skleněné výplně o velikosti zhruba jednoho čtverečního metru přiznal. Připustil navíc, že poničil také dopravní značení zastávky. Za jeho vztekem prý stál zmeškaný autobus. Výše škody se pohybuje kolem tří tisíc korun. Vzhledem k seniorově opilosti se podezřením z majetkového přestupku bude zabývat správní orgán. (ms)

Strážníci byli svědky dopravní nehody, zraněnému poskytli první pomoc a usměrňovali dopravu

Svědky dopravní nehody na Kolišti byli ve středu dopoledne strážníci z dopravní jednotky. Nejprve uslyšeli hlasitou ránu a hned nato spatřili motorkáře ležícího na zemi. Vše nasvědčovalo tomu, že se jeho Harley Davidson střetl s osobním vozidlem. Okamžitě se tedy rozběhli jejich směrem. Třiatřicetiletý motorkář naštěstí se strážníky komunikoval, při srážce si ale poranil pravou nohu. Zatímco mu tedy jeden z kolegů poskytoval první pomoc, druhý vytočil linku 155 a přivolal záchranou službu. Do jejího příjezdu hlídka kontrolovala mužovy základní životní funkce a v okolí usměrňovala dopravu. Poraněný pak po prvotním ošetření zdravotníky zamířil sanitkou do nemocnice. Nehodu si k prošetření převzala policie. (ms)Vytvořeno 28.7.2022 15:41:17 | přečteno 282x | marketa.skrivankova
load