Přehled událostí ze dne 28. března 2012

DSCN0916.JPG

Muž hledaný po celé Evropě se strážníkům prozradil černým odběrem elektřiny. Podezření na týrání dětí ohlášené na linku 156 se naštěstí nepotvrdilo. Mladík se autem proháněl městem stokilometrovou rychlostí. Strážníci vyjížděli do Bohunic k případu manželského konfliktu.

Muž hledaný po celé Evropě se strážníkům prozradil černým odběrem elektřiny

Kvůli neoprávněnému odběru elektrické energie si včera vpodvečer přivolal strážníky muž do jednoho z domů na Červeném kopci. Hlídka po prozkoumání prvního patra zjistila, že jeden z nájemníků se ve společné chodbě napojil kabelem na osvětlení a skutečně načerno odebírá elektřinu. V domě našla přibližně padesátiletého muže, který tvrdil, že mu vypadly pojistky a protože se nemohl dostat k hlavnímu jističi, napojil se na světlo z chodby, aby mohl pracovat na počítači. Strážníci podezřelého vyzvali, aby jim prokázal svou totožnost. Ten však odvětil, že veškeré doklady má v kamarádově autě a hlídce předložil pouze nájemní smlouvu. Tvrdil, že je uvedeným nájemcem, ale přitom na opětovný dotaz hlídky pokaždé uvedl jiné datum narození. Ke zjištění totožnosti ho proto strážníci předvedli na služebnu Policie České republiky. Protože nebylo možné určit výši způsobené škody, bude věc předána příslušnému správnímu orgánu.

Republiková policie poté podle svého sdělení zjistila, že identita udávaná mužem je falešná. Vzhledem k podezření, že by se takto mohl muž snažit zastřít protiprávní minulost, požádala PČR veřejnost o součinnost při ztotožnění této osoby. Několik hodin nato muž přiznal svou skutečnou identitu a ukázalo se, že byl policií hledaný od roku 2006 a ve skutečnosti nepochází ze Slovenska, ale z Domažlicka. Významnější však je, že na něj bylo vydáno celkem 5 příkazů k dodání do výkonu trestu, dva eurozatykače a více než deset oddělení kriminální policie převážně z Čech po něm požaduje vysvětlení. Podle dalších informací od PČR se nejčastěji dopouštěl podvodů, zpronevěr a zapletl se také v drogové kriminalitě. (jag)

Podezření na týrání dětí ohlášené na linku 156 se naštěstí nepotvrdilo

Pozorná žena nechtěla nechat nic náhodě, když dnes kolem deváté hodiny dopoledne zaslechla úpěnlivé dětské naříkání. Strážníkům operačního střediska na lince 156 sdělila, že z dvorního traktu ve Stojanově ulici slyší plačící dítě, které stále volá „Maminko, prosím, maminko, prosím, už ne“. Na místo proto okamžitě vyrazila hlídka strážníků, která prostor důkladně prohledala. Její zjištění bylo nakonec v kontextu s původním oznámením uklidňující. Nářek vycházel z ordinace zubní lékařky, kde dítě podstupovalo poměrně bolestivý zákrok. Strážníci se pro jistotu zkontaktovali s matkou malého pacienta, a protože nezjistili žádné protiprávní jednání, místo opustili. (jag)

Strážníci naměřili mladému řidiči uprostřed města stokilometrovou rychlost

Čtyřiadvacetiletého mladíka včera ve 20 hodin na Nových sadech zastavili strážníci kvůli hrubému porušení dopravních předpisů. Městem se na předepsané „padesátce“ řítil v audi rychlostí 106 kilometrů za hodinu. Své chování bude muset vysvětlovat u přestupkové komise. Mladý muž z Chebska brněnským strážníkům není neznámý. Svými přestupky je zaměstnává opakovaně. (jag)

Strážníci vyjížděli do Bohunic k případu manželského konfliktu

Sílu svých pěstí se v úterý pozdě večer proti šestačtyřicetileté ženě v bytě na Běloruské ulici v Bohunicích zřejmě nerozpakoval použít její stejně starý manžel. Žena se proto ozvala na tísňovou linku. Uvedla, že má zranění hlavy a v minulosti se léčila s otřesem mozku. Zatímco strážníci mířili do uvedené lokality, bezradná žena se ozvala znova, že ji muž dál bije. Když hlídka dorazila na místo, zjistit okolnosti případu, drama ustalo. Každý z manželů se nacházel v jiné místnosti, doma byly i jejich dvě dcery. Poté, co strážníci prověřili zdravotní stav všech osob v bytě, přes operační středisko přivolali lékaře. Ten po prvotním vyšetření nařídil převoz dvou osob do nemocnice. Z výpovědí vyplynulo, že otec napadl matku pěstmi a jí i dcerám vyhrožoval zabitím. Do ženy, která upadla na zem, útočník údajně několikrát kopl a ještě jí dupl na nohu. Pěstí do hlavy dostala od muže prý i jedna z dcer, která se snažila vzniklému incidentu zabránit. Muž se strážníkům k uvedenému chování doznal a tvrdil, že jeho žena má problémy s alkoholem a k činu ho vyprovokovala. Kvůli důvodnému podezření z trestného činu si případ na místě převzala republiková policie. (pš)

Vytvořeno 28.3.2012 8:46:00 | přečteno 23x | ernest
load