Přehled událostí ze dne 27. února 2022

MP Brno rudoarmejec socha rusko ukrajina vlajka Moravske namesti 2

Dívky agresivně hájily podezřelého kamaráda, strážníkům zkusil utéct. Muž v hádce údajně vytáhl na protivníka nůž, strážníci ho dopadli. Na dětském hřišti ležel krucifix, majitel se může přihlásit městské policii. Muž šířil víru tak hlasitě, že se soudci nemohli soustředit na práci. Na soše rudoarmějce se objevilo srdce pro Ukrajinu, skupina mladých lidí přišla s vlajkou.

Dívky agresivně hájily podezřelého kamaráda, strážníkům zkusil utéct

S nezvyklou agresivitou tří osob, které jsou z pohledu zákona ještě dětmi, se v sobotu v noci potýkali brněnští strážníci. Na Baštách hledali muže, který podle obsluhy kamer náhle a bez jasného důvodu udeřil při průchodu ulicí do zaparkovaného auta. Když podezřelého našla a zastavila nejbližší hlídka, zjistila, že je to teprve patnáctiletý chlapec. Do jeho rozhovoru se strážníky se velmi urputně, hlasitě a sprostě vměšovaly jeho dvě nezletilé kamarádky. Zákonné výzvy úplně ignorovaly a sedmnáctiletá žena hodila strážníkovi do obličeje plechovku s pitím. Svoje chování nedokázala kontrolovat a strážníkům ani přes trpělivý přístup nezbylo nic jiného než ji spoutat. Jednoho z nich se totiž pokusila udeřit a kopala kolem sebe. Obě dívky byly i dál mimořádně vulgární. Jejich kamarád zvolil jinou strategii a strážníkům se pokusil utéct. Také on tedy skončil v poutech. Při orientační zkoušce nadýchal přes 1,5 promile, sedmnáctiletá dívka přes 1,1 promile a nejmladší čtrnáctiletá bezmála 1 promile alkoholu. Kvůli nízkému věku celé trojice a její opilosti přivolali strážníci státní policisty. Ti vyloučili spáchání jakéhokoliv trestného činu a hlídka proto postoupí případ do správního řízení. Městská policie bude informovat také sociální pracovníky. Zaparkovaný vůz poškozený nebyl. (jag)

Muž v hádce údajně vytáhl na protivníka nůž, strážníci ho dopadli

Vyhrocená hádka mezi dvěma mladými muži prý v sobotu odpoledne po několika úderech pěstmi vygradovala vytažením nože. Do Řečkovic přivolal hlídku městské policie třiatřicetiletý muž. Po potyčce se sokem mladším o dvanáct let měl krvácející šrám v obličeji a tvrdil, že ho mladík ohrožoval i nožem. Jednadvacetiletého podezřelého strážníci uviděli nedaleko. Začal před nimi utíkat, ale hlídka ho dostihla a spoutala. Manipulaci s kapesním nožem přiznal. Vytáhl ho ale prý ve strachu ze staršího muže, protože ho po pěstním souboji údajně neustále pronásledoval a on ho chtěl od dalšího výpadu odradit. Přivolaná hlídka Policie České republiky neshledala, že by se mohlo jednat o podezření z trestného činu. Městská policie tedy případ oznámí správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (jag)

Na dětském hřišti ležel krucifix, majitel se může přihlásit městské policii

Dřevěný kříž se soškou Krista našla v neděli dopoledne na dětském hřišti sedmapadesátiletá žena. Ztrátu téměř jeden a půl metru vysokého krucifixu strážníkům nikdo nenahlásil a povědomí o jeho případné krádeži neměli ani státní policisté. Hlídka ho proto z Lesné dočasně odvezla na husovickou služebnu městské policie. Fotografii strážníci prozatím nezveřejní, přesný popis náboženského předmětu totiž budou chtít slyšet od majitele či majitelky. Přihlásit se může i na e-mailové adrese redakce@mpb.cz. (jag)

Muž šířil víru tak hlasitě, že se soudci nemohli soustředit na práci

Zaměstnanci v jedné ze soudních budov v centru města měli v pátek odpoledne potíže se soustředěním. V ulici si totiž zřídil stanoviště muž, který šířil slovo Boží a na pomoc si vzal mikrofon s hlasitým reproduktorem. Podle volajícího z linky 156 se však při hlučném vyprávění o Ježíšově spáse nedá koncentrovat na práci, a návštěvy kazatele se navíc pravidelně opakují. Strážníci nevyvodili, že by muž porušil zákon nebo některou z městských vyhlášek. Situaci mu však zdvořile vysvětlili a požádali ho, jestli by se mohl přesunout na některé z blízkých míst, odkud se nebudou zvěsti o jediné naději lidstva nést přímo do oken. Čtyřicátník tedy dokončil započatou pasáž a vybral si místo vzdálenější od domů. (jag)

Na soše rudoarmějce se objevilo srdce pro Ukrajinu, skupina mladých lidí přišla s vlajkou

V neděli kolem druhé hodiny ráno strážníci prověřovali tvrzení, že na pomníku rudoarmějce na Moravském náměstí v Brně se objevilo nasprejované srdce v barvách ukrajinské vlajky. Informace se potvrdila, autor je neznámý. Případ spadá do gesce Policie ČR.

Operační středisko městské policie přijalo po šesté hodině ráno oznámení také o skupince mladých lidí, která o piedestal sochy rudoarmějce opřela hliníkový žebřík a vybalovala ukrajinskou vlajku. Tři ženy a tři muži se v přítomnosti hlídky rozhodli i s věcmi odejít. Strážníci neshledali protiprávní jednání. (jag)


Vytvořeno 27.2.2022 16:46:22 | přečteno 150x | jakub.ghanem
load