Přehled událostí ze dne 27. října 2022

Ruční granát

Řidič strážníkům tvrdil, že si dal třetinku piva, nadýchal přes tři promile. Mladík našel v lese ruční granát, přivolal strážníky.

Řidič strážníkům tvrdil, že si dal třetinku piva, nadýchal přes tři promile

Hlídka městské policie projíždějící Cejlem si v pondělí krátce po poledni všimla opuštěného, dokořán otevřeného vozidla, ke kterému dovrávoral evidentně opilý muž. Strážníci se tedy zajímali, zda dvaatřicátník usedne za volant. Když se jejich obava naplnila a řidič se začal se svým vozidlem značky Kia rozjíždět, ihned se za ním vydali a zastavili ho. Hlídka od první chvíle cítila z cizincova dechu alkohol a vyzvala ho tedy k předložení dokladů potřebných k řízení. Poskytl jim ale jen vízum, ostatní dokumenty u sebe totiž neměl. Na dotaz hlídky, kolik toho před jízdou vypil, odpověděl, že pouze třetinku piva. Dechová zkouška provedená přivolanými státními policisty pak přinesla výsledek přes tři promile. Muže podezřelého z trestného činu jim tedy strážníci ihned předali. (ms)

Video k případu si můžete stáhnout zde.

Mladík našel v lese ruční granát, přivolal strážníky

O urychlený příjezd hlídky městské policie do Bystrce požádal ve středu odpoledne mladík volající na tísňovou linku 156. Důvodem byl totiž zkorodovaný předmět připomínající munici, který našel pohozený v nedalekém lese. Přivolaní strážníci proto ihned místo nálezu zabezpečili a do příjezdu Policie České republiky se starali především o to, aby se k němu nikdo nepřibližoval. Pyrotechnik pak po bližším prozkoumání potvrdil, že se skutečně jednalo o tělo ručního granátu. Výbušný obsah už se však uvnitř kovového obalu nenacházel. (ms)


Vytvořeno 27.10.2022 11:14:09 | přečteno 206x | marketa.skrivankova
load