Přehled událostí ze dne 27. prosince 2022

Hlavice pancéřové pěsti

Muž objevil ve výkopu nevybuchlou hlavici pancéřové pěsti ze druhé světové války. Žena se strachovala o nedostupného seniora, strážníci zjistili, že je v pořádku.

Muž objevil ve výkopu nevybuchlou hlavici pancéřové pěsti ze druhé světové války

Nečekané svatoštěpánské překvapení čekalo v pondělí odpoledne na muže v Žabovřeskách. Na tísňovou linku 156 se ozval poté, co nahlédl do výkopu pod Palackého vrchem a uviděl v něm věc připomínající válečnou munici. Strážníci proto hned vyrazili na místo a obratem tam učinili veškerá opatření, aby se ke zrezivělé hlavici nikdo nemohl přiblížit. Přivolaný policejní pyrotechnik následně potvrdil, že se jedná o uhnilou hlavovou část pancéřové pěsti z druhé světové války a převezl ji k odbornému zneškodnění. (pš)

Žena se strachovala o nedostupného seniora, strážníci zjistili, že je v pořádku

O staršího muže z Kohoutovic se přes vánoční svátky strachovala žena žijící ve městě vzdáleném více než sto kilometrů od Brna. Po několika marných pokusech dovolat se mu, se v pondělí odpoledne s žádostí o pomoc obrátila na městskou policii. Strážníkům řekla, že sedmdesátiletý senior chodí o berlích, a že někdo ze sousedů má od jeho bytu údajně rezervní klíče. Ty ale nakonec nebyly nutné. Hlídka městské policie totiž stiskla zvonek z chodby a zanedlouho uvnitř zaslechla blížící se kroky. Sedmdesátiletý senior strážníkům otevřel dveře, a když se dozvěděl, proč přišli, poděkoval jim za starostlivost. Že má na svém mobilu ztracený hovor od známé z Vysočiny do té doby netušil, a přislíbil, že jí bezodkladně zavolá. (pš)Vytvořeno 27.12.2022 12:57:08 | přečteno 247x | pavel.soba
load