Přehled událostí ze dne 27. listopadu 2022

default news

Řidič překročil rychlost, strážníci zjistili, že za volantem neměl co dělat. Dívky nad ránem pokřikovaly na zastávce, byly celostátně hledané. Muž prý vypil dva litry vína a spolykal prášky, strážníci mu přivolali první pomoc. 

Řidič překročil rychlost, strážníci zjistili, že za volantem neměl co dělat

Překročení rychlosti o téměř třicet kilometrů v hodině zjistili strážníci v noci na sobotu u řidiče projíždějícího Židenicemi. V úseku, kde je stanovena maximálně padesátka, proto škodovku ihned zastavili a vyzvali sedmadvacetiletého muže k předložení dokladů potřebných k řízení. Záhy se ale ukázalo, že příliš rychlá jízda není jeho jediným porušením dopravních předpisů. Strážníkům totiž bez okolků přiznal, že má platnou blokaci řidičského oprávnění. Hlídka městské policie tedy přivolala policisty, kteří se budou případem dále zabývat. 

Rychlá jízda se nevyplatila ani devětadvacetiletému muži, který se v noci na sobotu řítil Jihlavskou ulicí rychlostí 118 kilometrů v hodině. Také jeho audi tedy strážníci zastavili a muže sedícího za volantem upozornili na to, že více než dvojnásobně překročil povolenou rychlost. Za porušení pravidel silničního provozu teď řidiči hrozí pokuta do deseti tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok. Zároveň mu bude do bodového systému připsáno pět bodů. (ms)

Dívky nad ránem pokřikovaly na zastávce, byly celostátně hledané

Hlasitým pokřikováním na sebe v sobotu brzy ráno přivedly pozornost kolemjdoucích dvě dívky na trolejbusové zastávce u hlavního nádraží. Podle svědků také opakovaně nebezpečně vstupovaly do silnice, přivolali proto raději hlídku městské policie. Dívky byly velmi roztěkané a v přítomnosti strážníků značně nervózní. Osobní údaje jim pouze nadiktovaly, podle databáze však nic nenasvědčovalo tomu, že hlídce uvádí svá skutečná jména. Během ověřování totožnosti se navíc pokusily o útěk, a když jim v tom strážníci zabránili, častovaly je vulgárními výrazy. Dechová zkouška sice vyvrátila přítomnost alkoholu v těle, strážníci ale měli podezření, že by mohly být pod vlivem drog. Domnívali se také, že jsou zřejmě obě dívky celostátně hledané. To záhy potvrdila také přivolaná policie, která si děvčata od strážníků převzala. Podezřením z neuposlechnutí výzvy úřední osoby a několika dalšími prohřešky se budou dále zabývat úředníci. (ms)

Muž prý vypil dva litry vína a spolykal prášky, strážníci mu přivolali první pomoc

První pomoc přivolali v pátek večer strážníci muži ležícímu na chodníku v Jihlavské ulici. Přestože neměl žádná viditelná zranění, svědek, který na něj hlídku upozornil, se obával o jeho zdraví. Sedmadvacetiletý muž se strážníkům svěřil, že vypil asi dva litry vína a k tomu si dal ještě nějaké prášky. Hlídka proto ihned přivolala záchrannou službu a do jejího příjezdu monitorovala mužovy základní životní funkce. Zdravotníci ho pak převezli sanitkou do nemocnice. (ms)Vytvořeno 27.11.2022 13:36:51 | přečteno 156x | marketa.skrivankova
load