Přehled událostí ze dne 27. ledna 2022

Senioři

Strážníci pomáhali dvěma bezradným seniorům, oba předali do rukou lékařů. Na brněnské strážníky se v posledních dnech obrátila řada poctivých nálezců.

Strážníci pomáhali dvěma bezradným seniorům, oba předali do rukou lékařů

Kolem vrátnice královopolského podniku se prý v noci na čtvrtek delší dobu bezdůvodně potulovala neznámá žena se psem. Bezradný volající na linku 156 se strážníkům svěřil, že působí zmateně a poprosil je proto o pomoc. Hlídce se pak pětašedesátiletá žena svěřila, že ve středu dopoledne ve špatném psychickém stavu odešla ze svého bytu. Kam měla původně namířeno, ale strážníkům neprozradila. Sama konstatovala, že se zřejmě zbláznila a hodlá skončit se životem. Na adresu svého bydliště si nevzpomněla, stejně tak si neuvědomovala, co je za den. Strážníci se ujistili, že není zraněná. Vzhledem k jejímu psychickému rozpoložení přivolali zdravotníky, kteří ženu po prvotním vyšetření převezli do nemocnice. Jejího čtyřnohého přítele mezitím hlídka odvezla do útulku městské policie, kde na potřebnou dobu získal přechodné útočiště.

Stejnou noc strážníci pomáhali i seniorovi z Líšně, který upadl ve svém bytě a nemohl vstát. Na hlídku se obrátil jeho soused, který staršího muže slyšel volat o pomoc. Do bytu tedy vyjeli strážníci z pořádkové jednotky, kteří jsou na podobné situace vycvičeni. Chvíli na to už pomocí speciální techniky otevírali dveře seniorova bytu a bez poškození vstoupili dovnitř. Sedmaosmdesátiletý muž ležel na podlaze v předsíni. Strážníkům řekl, že se mu zatočila hlava a upadl. Neměl sice viditelná zranění, svěřil se jim ale, že se mu taková situace tuto noc nestala poprvé. Hlídka muži poskytla první pomoc a přivolala zdravotníky. Ti muže nejprve ošetřili a převezli sanitkou do nemocnice. (ms)


Na brněnské strážníky se v posledních dnech obrátila řada poctivých nálezců

Zkušenosti brněnských strážníků dlouhodobě potvrzují, že dnešní společnost je plná slušných a poctivých lidí. Jen za poslední týden se na hlídky městské policie obrátilo několik nálezců, kteří jim předali například platební karty nebo i mobilní telefon. Na služebnu v Křenové ulici přišel v úterý také pětadvacetiletý muž a odevzdal tam peněženku s hotovostí. Když strážníci přepočítali bankovky i mince, dobrali se k částce přesahující 3600 korun. Mladík navíc majiteli zachránil řadu důležitých dokladů.

Nevšední situaci nahlásila stejného dne i kolemjdoucí v Kohoutovicích. Ze střechy jedoucího auta viděla spadnout batoh a ozvala se proto na linku 156. Než stihla zavazadlo zvednout, další vozidlo ho zachytilo a odvezlo pryč. Strážníci potom batoh našli na jedné z křižovatek na Libušině třídě. V pondělí ráno telefonoval i muž, který na severu Brna objevil tři páry bruslí a přilby. Strážníci stejně jako v ostatních případech podnikli všechno pro to, aby se nalezené věci co nejdříve dostaly zpět ke svým majitelům.

V minulosti městská policie zaznamenala ještě mnohem větší nálezy. Třeba v roce 2017 přinesla důchodkyně na řečkovickou služebnu brašnu a v ní bezmála čtvrt milionu korun. Ve stejném roce našla strážnice ve službě během své pochůzky hotovost v cizích měnách, jejíž hodnota byla v přepočtu 11 milionů korun. (jag)


Vytvořeno 27.1.2022 15:11:50 | přečteno 217x | marketa.skrivankova
load