Přehled událostí ze dne 27. dubna 2022

Pustik obecny

V koruně stromu uvázla sova, ze silonového vlasce ji vyprostili strážníci.  Strážníci dopadli muže, který údajně poničil dvě autobusové zastávky.

V koruně stromu uvázla sova, ze silonového vlasce ji vyprostili strážníci 

Velkého opeřence uvězněného v koruně stromu zpozorovala začátkem týdne žena v Bystrci. Z okna panelového domu to vypadalo, že se zachytil za křídlo, požádala proto na lince 156 o pomoc. Strážníci tam tedy vyrazili společně s kolegou odchytové služby městské policie a záhy zjistili, že ve větvích uvázla samice Puštíka obecného. Ke stromu ji upoutal silonový vlasec, který ji doslova paralyzoval v dalším pohybu. Strážníci k ní tedy vylezli po žebříku a v ochranných rukavicích ji opatrně z vlasce vyprostili. Poté ji převezli do Ptačího centra, kde ji předali odborníkovi. Ten sově odstranil poslední zbytky vlasce z křídel. Zvíře naštěstí nebylo zraněné. Aby se tedy sova mohla postarat o svá mláďata, strážníci ji zavezli na místo odchytu a vypustili ji zpět do volné přírody. (ms)

Strážníci dopadli muže, který údajně poničil dvě autobusové zastávky

Operační středisko městské policie obdrželo v noci na úterý Upozornění na muže, který v Židenicích údajně rozbíjí skleněné výplně autobusových zastávek. Žena volající na linku 156 strážníkům navíc popsala jeho podobu i směr jeho odchodu. Netrvalo tak dlouho a vyslaná hlídka kontaktovala osmadvacetiletého muže odpovídajícího popisu. Nedaleko něj našla skutečně dvě poničené zastávky. Každá z nich měla roztříštěné boční sklo o velikosti jednoho a půl čtverečního metru. Způsobená škoda se tak vyšplhala zhruba na tři tisíce korun. Muž se v přítomnosti strážníků k činu nepřiznal a tvrdil jim, že si šel jen do nedalekého obchodu nakoupit. Přítomná svědkyně ale hlídce potvrdila, že vysypané sklo je prý skutečně jeho dílem. Podezřením z majetkového přestupku se proto bude dále zabývat správní orgán. (ms)Vytvořeno 27.4.2022 14:11:52 | přečteno 284x | marketa.skrivankova
load