Přehled událostí ze dne 27. července 2022

default news

Muž prý upozornil mladíka, aby nemočil na zahrádce, ten ho za to údajně napadl. Strážníci se zapojili do pátrání po malém cyklistovi a zprostředkovali šťastné shledání.

Muž prý upozornil mladíka, aby nemočil na zahrádce, ten ho za to údajně napadl

Restaurační zahrádku za toaletu prý v úterý večer zaměnil mladý muž v Bystrci. Když ho na to upozornil jiný návštěvník podniku, se zlou se prý potázal. Dvaadvacetiletého mladíka totiž údajně rozčílila jeho výtka, aby tam nemočil, natolik, že ho prý zničehonic napadl a způsobil mu krvácející podlitiny v obličeji. Poté údajně společně se s přáteli odešel. Svědci incidentu to ale nechtěli nechat jen tak a vytočili tísňovou linku 156. Strážníkům do telefonu mimo jiné řekli, kterým směrem muži odchází. Zmíněná trojice mezitím chtěla odjet autobusem, při nástupu do něj si jich ale všiml strážník sledující kamery. Okamžitě tedy vyrozuměl dispečink dopravního podniku a vyslal jejich směrem nejbližší hlídku. Mezitím už jiní kolegové kontaktovali údajně napadeného čtyřicetiletého muže, kterému vzhledem k poranění hlavy přivolali záchrannou službu. Ten se nechal zdravotníky ošetřit a převoz do nemocnice odmítl. Po identifikaci údajného útočníka svědky, tak strážníci předali případ správnímu orgánu, který se bude podezřením z přestupku proti občanskému soužití dále zabývat. (ms)

Strážníci se zapojili do pátrání po malém cyklistovi a zprostředkovali šťastné shledání

Tísňovou linku 156 vytočil včera večer tatínek, kterému se při vycházce na severu Brna ztratil malý školák. Strážníkům na operačním středisku rozrušeným hlasem upřesnil, že dítě jelo kousek před ním na kole, ale najednou zrychlilo a ztratilo se mu za rohem, kde už ho vzápětí nenašel. Bál se i kvůli chlapcově snížené schopnosti sociální interakce. Stejné oznámení přijali i republikoví policisté, takže mohli vyhlásit pátrání. Hlídky městské policie hošíka hned začaly hledat. Jejich přibližně dvacetiminutové úsilí utnul telefonát řidiče dopravního podniku, který osamoceného školáka uviděl na zastávce hromadné dopravy a ozval se na linku 156. Její operátoři si nejprve upřesnili, že dítě přesně odpovídá popisu a pak okamžitě vyrozuměli republikové policisty i šťastného tatínka, který si nezraněného chlapce vyzvedl a s viditelnou úlevou poděkoval. (pš)Vytvořeno 27.7.2022 15:00:40 | přečteno 212x | marketa.skrivankova
load