Přehled událostí ze dne 27. března 2022

default news

Žena šla nakupovat, strážníci dopadli cizince, kteří ji při tom prý napadli. Strážníci pomáhali bezradnému seniorovi, zachraňovali i uvězněnou seniorku ve svém bytě. Strážníci dopadli celostátně hledaného muže, popíjel alkohol na veřejnosti.

Žena šla nakupovat, strážníci dopadli cizince, kteří ji při tom prý napadli

Údajné fyzické napadení řešili v sobotu večer strážníci v centru města. Upozornil na něj náhodný kolemjdoucí na lince 156, který přivolaným strážníkům upřesnil, že viděl ženu, na kterou údajně zaútočili čtyři cizinci. Strážníkům pak vysvětlil, že se jí vydal pomoci, a i on se nakonec stal terčem jejich útoku. Sedmnáctiletý mladík měl drobnou odřeninu na prstu ruky a lékařské ošetření odmítl. Skupinka mužů, ani údajná oběť, už se tu ale nenacházela, strážníkům proto mladík popsal jejich podobu a směr, kterým odešli. Strážníci mezitím radioprovozem informovali ostatní hlídky v okolí, které se také do pátrání po těchto osobách zapojily. Chvíli na to, nedaleko odtud, nejprve spatřili sedmadvacetiletou ženu s drobným krvácejícím zraněním v obličeji. Strážníci ji kontaktovali a zajímali se, k čemu mezi ní a muži došlo. Dosvědčila jim, že byla před chvíli údajně napadena, ránu ale ošetřit nechtěla. Hlídce řekla, že si šla do obchodu koupit cigarety a alkohol. Při odchodu se na ní údajně čtyři cizinci postávající venku obořili a dožadovali se prý jejího nákupu a taky peněz. Když je odmítla, uděřili ji prý a zakoupené zboží jí nakonec údajně ukradli, včetně menší hotovosti. Podezřelé muže ve věku sedmadvacet let mezitím našla jiná hlídka městské policie. Přítomní svědci jí potvrdili, že muži ženu obtěžovali, a poté i fyzicky napadli. Strážníci je proto s podezřením na spáchání trestného činu předali přivolaným republikovým policistům. (ms)

Strážníci pomáhali bezradnému seniorovi, zachraňovali i uvězněnou seniorku v jejím bytě

Přítomnost hlídky městské policie v Benešově ulici ocenil v neděli dopoledne bezradný senior, který si zapomněl své osobní věci v autobuse městské hromadné dopravy. Že vystoupil bez nich si uvědomil, až když autobus odjel. Mezitím se tak marně snažil přijít na způsob, jak je získat zpět. V tom mu pomohli až strážníci, kteří právě tuto lokalitu kontrolovali. Rozrušeného seniora ujistili, že mu v hledání jeho zavazadla pomohou, a prostřednictvím operačního střediska se hned spojili s dispečinkem dopravního podniku. Ukázalo se, že věci osmaosmdesátiletého muže má u sebe řidič autobusu, kterým muž cestoval. Hlídka tedy seniora převezla služebním automobilem k odstavenému autobusu, kde si své věci převzal a s poděkováním se se strážníky rozloučil.  

O tomto víkendu pomáhali strážníci také seniorce z Vinohrad, která upadla ve svém bytě a nemohla vstát. Její volání o pomoc naštěstí zaslechl sociální pracovník a zavolal na linku 156. Přivolaní strážníci záhy zjistili, že byt seniorky je zamčený a klíče zůstaly v zámku. Museli tedy rychle hledat jinou cestu, jak se k ní dostat. Nakonec k tomu použili balkón přístupný z chodby, ze kterého přelezli na ten seniorčin. Po otevření balkónových dveří bez poškození našli strážníci ležet starší ženu na podlaze. Žádná viditelná zranění neměla a sama jakoukoli lékařskou pomoc odmítala. Strážníci ji tedy pomohli vstát a usadili ji zpět na vozík. Právě z toho prý upadla, když se chtěla dostat do postele. Jakmile je žena ujistila, že jejich pomoc už dále nepotřebuje, hlídka byt opustila. (ms)

 
Strážníci dopadli celostátně hledaného muže, popíjel alkohol na veřejnosti
 

Popíjením alkoholu na veřejnosti se v pátek odpoledne zabývali strážníci v Křenové ulici. Jednačtyřicetiletý muž tu popíjel pivo nedaleko školy, strážníci ho proto vyzvali k předložení dokladů, aby s ním mohli porušení městské vyhlášky řešit. Ověřením osobních údajů ale zjistili, že po muži je vyhlášeno celostátní pátrání. Ihned proto vyrozuměli Policii České republiky a hledaného muže jim předali. Ještě před tím si ověřili, že šlo o první takovýto přestupek z jeho strany, a tak případ uzavřeli domluvou. (ms)

Vytvořeno 27.3.2022 16:52:20 | přečteno 209x | marketa.skrivankova
load